Stanowczo zaprzeczam, czyli jak burmistrz Kalisza Pomorskiego odpiera zarzuty [FOLWARK, ostatni odcinek]

Czym jest mobbing? Burmistrz twierdzi, że to dla niego obce sformułowanie. Czy powiedział do pracownicy "zamknij się"? Mogło mu się wyrwać. Oddajemy głos burmistrzowi, ale też pytamy, co teraz. Co na to władze PSL, którego członkiem jest Janusz Garbacz?
Zobacz wideo

Po pięciu odcinkach serialu "Folwark" znamy już zarzuty byłych i obecnych współpracowników burmistrza. Wiemy, w jakim są stanie psychicznym, wiemy, jak to wyglądało z perspektywy podwładnych Janusza Garbacza. Teraz on sam musi zmierzyć się z tymi słowami i ma szansę odpowiedzieć na stawiane mu zarzuty.

W szóstym odcinku pytamy go między innymi o to, czy powiedział jednej z pracownic, że "ją zajeździ". Czy przyjął swoją matkę do podlegającego mu DPS-u? Czy kazał się "zamknąć" Eleonorze Winiarskiej przy jej pracownikach?

Pytań jest oczywiście więcej. Między innymi o sprawę świetlicy "Halinka" i czy w społeczności takiej jak Kalisz Pomorski istnieje coś takiego jak sprawiedliwość. Co na to partia Janusza Garbacza? Podejmie jakieś kroki? Zapadły jakieś decyzje?

O tym wszystkim w szóstym, ostatnim odcinku serialu "Folwark".

POSŁUCHAJ:

Wszystko, o czym opowiada serial "Folwark", dzieje się naprawdę. Tu i teraz. W Polsce. W Kaliszu Pomorskim, małym miasteczku na Pomorzu Zachodnim. Michał Janczura jedzie tam zaalarmowany przez byłych i obecnych pracowników miejskiego ratusza. Przez ponad pół roku zbiera materiały i rozmawia z ludźmi. Przez ten czas odkrywa, jak funkcjonuje ta mała społeczność. "Folwark" to opowieść nie tylko o Kaliszu Pomorskim, ale o życiu i zależnościach w małym miasteczku. Okazuje się, że tam, gdzie nie ma mediów i żadnej kontroli, władza może więcej.

Wszystkie odcinki serialu znajdziesz tutaj >>

TOK FM PREMIUM