Kurczab-Redlich: Wiedziałam, że Putin napadnie na Kijów. Widzę teraz obrazy, które znam z Czeczenii [ROSJA. STAN UMYSŁU]

Magdalena Rigamonti, oprac. tokfm.pl
"Niczego, co rosyjskie, nie da się porównać z czymkolwiek innym. Oni są w ogóle inaczej" - mówi Krystyna Kurczab-Redlich w rozmowie z Magdaleną Rigamonti. To pierwszy z pięciu odcinków podcastu, którego celem jest zrozumienie Rosji i zła, które za jej sprawą się dzieje.

"Nie jestem rusofobką. Niech pani nie mówi, że nie lubię Rosjan. Naprawdę próbuję ich zrozumieć" - mówi Krystyna Kurczab-Redlich, która kilkanaście lat mieszkała w Rosji i opisywała ten kraj i jego mieszkańców. W rozmowie z Magdaleną Rigamonti dodaje, że prawdą, od której należałoby wyjść, jest stwierdzenie, że "Rosjanie mają dodatkowy chromosom - chromosom strachu". I że gdyby w ciągu terroru i zastraszania historia dała im choć jedną, nawet krótką epokę wolności, to byłby to szczęśliwy i mądry naród.

Posłuchaj rozmowy Magdaleny Rigamonti z Krystyną Kurczab-Redlich:

Nie masz TOK FM Premium? To świetny moment, by je wypróbować - za 1 zł! Sprawdź i słuchaj rozmów Magdaleny Rigamonti >>

Cykl "Rosja. Stan umysłu" składać się będzie z pięciu odcinków. W pierwszym z nich Magdalena Rigamonti porozmawia z Krystyną Kurczab-Redlich, autorką książek, dziennikarką i wieloletnią korespondentką w Rosji.

Pozostałymi gośćmi będą: Paweł Reszka - były korespondent "Rzeczpospolitej" w Moskwie, obecnie szef działu krajowego w "Polityce", Barbara Włodarczyk - reporterka, wieloletnia korespondentka w Moskwie, Wacław Radziwinowicz - dziennikarz i reportażysta, w latach 2007-2015 korespondent "Gazety Wyborczej" w Rosji oraz Witold Szabłowski - reportażysta od 2006 r. związany z "Gazetą Wyborczą" i "Dużym Formatem", autor książek.

Odcinki podcastu pojawiać się będą na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i czwartki. Finał - 9 maja 2022. 

<<Reklama>> Ebook "Wowa, Wołodia, Władimir" Krystyny Kurczab-Redlich dostępny jest w Publio.pl >>

TOK FM PREMIUM