Paweł Reszka: Moim zdaniem Putin nie musi fałszować wyborów, żeby je wygrywać [ROSJA. STAN UMYSŁU]

Magdalena Rigamonti, oprac. tokfm.pl
Zachód zawsze był bardzo pobłażliwy dla Putina. On mógł się cieszyć, bo wiedział, że po jakimś czasie fukania wszystko wróci do normy, bo Zachód taki jest. Prawa człowieka, tak, tak. Ale potem i tak będą kupowali, handlowali - mówi Paweł Reszka w rozmowie z Magdaleną Rigamonti. To drugi odcinek cyklu podcastowego "Rosja. Stan umysłu".
Zobacz wideo

- Ciągle uważałem, że to, co się dzieje w Rosji od strony politycznej jest czym innym, niż to, co się dzieje w Rosji od strony społecznej. Że Rosja Putina jest inna niż Rosja. Że mam kawałek mojej Rosji, który jest inny niż Rosja Putina. Teraz zastanawiam się, czy ta "moja Rosja" istnieje, czy to jest konstrukcja, którą stworzyłem w mojej głowie - mówi Paweł Reszka, reporter, pisarz, były korespondent z Rosji, z którym Magdalena Rigamonti rozmawia ledwie kilka dni po jego powrocie z ukraińskiej Buczy.

Posłuchaj rozmowy Magdaleny Rigamonti z Pawłem Reszką:

Nie masz TOK FM Premium? To świetny moment, by je wypróbować - za 1 zł! Sprawdź i słuchaj rozmów Magdaleny Rigamonti >>

Cykl "Rosja. Stan umysłu" składać się będzie z pięciu odcinków. W pierwszym z nich Magdalena Rigamonti rozmawiała z Krystyną Kurczab-Redlich, autorką książek, dziennikarką i wieloletnią korespondentką w Rosji.

Pozostałymi gośćmi będą: Barbara Włodarczyk - reporterka, wieloletnia korespondentka w Moskwie, Wacław Radziwinowicz - dziennikarz i reportażysta, w latach 2007-2015 korespondent "Gazety Wyborczej" w Rosji oraz Witold Szabłowski - reportażysta od 2006 r. związany z "Gazetą Wyborczą" i "Dużym Formatem", autor książek.

TOK FM PREMIUM