"Co z Ciebie wyrośnie?" - nowy podcast od TOK FM dla rodziców, nie tylko na Dzień Matki

Moje dziecko nie ma pasji. Cały dzień siedzi tylko w telefonie. Mogłoby się więcej uczyć. Pije? Pali? Narkotyki? Nie, chyba nie, rozpoznał_bym, wolę nie myśleć... - jeśli choć trochę są to Twoje myśli, to znaczy, że ten podcast jest dla Ciebie.

Karolina Oponowicz, w niektórych kręgach znana jako "Najgorsza matka świata", w nowym podcaście "Co z ciebie wyrośnie?" będzie dekodować, rozpracowywać i rozwiewać rodzicielskie lęki, które często prowadzą do bardzo złych decyzji i utrudniają kontakt z dziećmi. Dotyczy to przede wszystkim okresu szkolnego, który dla najmłodszych i ich rodziców stanowi ogromne wyzwanie oraz źródło wielu obaw.

- Do podcastu "Co z Ciebie wyrośnie?" będę zapraszać psychologów, lekarzy, dietetyków, nauczycieli, terapeutów i innych fajnych, mądrych ludzi, którzy - mam nadzieję - podrzucą nam, rodzicom kilka fajnych pomysłów - mówi autorka podcastu, Karolina Oponowicz. - Złapałam się na tym, że najtrudniej jest mi wyjść z rodzicielskich patów, kiedy się boję. Dlatego chcę zapraszać mądrych ludzi i zadawać im pytania, byśmy przestali się bać. Chciałabym, byśmy lepiej rozumieli nasze dzieci, lepiej rozumieli, z czym się mierzą, mniej się bali i potrafili im skuteczniej pomagać.

A w pierwszym odcinku Karolina Oponowicz rozmawia z Przemysławem Staroniem, nauczycielem roku i psychologiem, a także autorem książek, o tym, czy warto przejmować się egzaminami. Pojawia się m.in. historia pewnej matki, której bardzo zależało, by jej córka jak najlepiej zdała maturę z biologii i chemii, a potem studiowała medycynę. A córka? Ona wolała podróżować. Matka przyszła więc do Przemysława Staronia po radę - jak zmotywować dziecko do nauki? Jak to się skończyło? Posłuchajcie pierwszego odcinka podcastu "Co z Ciebie wyrośnie?":

Nowe odcinki podcastu "Co z Ciebie wyrośnie?" będą dostępne na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM co czwartek. Zapraszamy! 

TOK FM PREMIUM