Znany i nie przez wszystkich lubiany. Elon Musk - geniusz, hochsztapler czy troll? [TECHSTORIE]

O Musku powiedziano już wiele. Pracuje 80 godzin tygodniowo, założył albo kupił 10 spółek, z których większość odniosła sukces, od kilku miesięcy jest też najbogatszym człowiekiem świata. Część osób upatruje w nim świętego, dzięki któremu ludzkość, zniszczywszy Ziemię, będzie w stanie przenieść się na inną planetę. A zanim to się stanie, to Musk odegra jeszcze jedną rolę - obrońcy prawdziwej wolności słowa przed destrukcyjną polityczną poprawnością.

Dla innych jest raczej z lekka szalonym milionerem, który miesza fantazje o podboju kosmosu z ciągłą potrzebą popularności. I co więcej - wszystkie swoje sukcesy opiera na ciężkiej pracy, jeśli nie wręcz wyzysku pracowników.  

W dzisiejszym odcinku zastanowimy się, kim tak naprawdę jest Elon Musk. Czy jest takim geniuszem, jakim malują go media? Czy naprawi Twittera i ocali wolność słowa? A może jest po prostu sprytnym hochsztaplerem, który pół świata oszukał co do swojego geniuszu? Kim zatem jest najbogatszy człowiek świata, który zmienił już rynek płatności, motoryzacji, lotów w kosmos, a chce zmienić kolejne? 

Posłuchaj odcinka podcastu "Techstorie":

W podcaście "Techstorie" Joanna Sosnowska i Sylwia Czubkowska, doskonałe dziennikarki technologiczne, wyjaśniają coraz bardziej skomplikowany świat technologii i ich wpływu na nasze życie. Rozejrzyj się i spróbuj wskazać jakąś dziedzinę życia, w której nie towarzyszy ci technologia. Trudne do wypatrzenia, jeśli nie niemożliwe, prawda? Właśnie dlatego powstały "Techstorie". Poprzednie odcinki znajdziesz TUTAJ, a także na You Tube, Spotify, Google Podcasts czy iTunes. Możesz też do nas pisać - na adres techstorie@tok.fm.

TOK FM PREMIUM