Wielka wojna streamingowa. Czy Netflix jest w niej skazany na porażkę? "W Polsce ogląda go 11 mln widzów, a płaci 2,5 mln"

Czy w trwających właśnie wojnach streamingowych Netflix utrzyma pozycję globalnego hegemona, czy też może jego imperium upadnie? Czy w tym starciu mają szansę jeszcze lokalni gracze? Czy i co zyskamy na tym my - widzowie i odbiorcy? I czy ta walka pociągnie za sobą jakiś skok technologiczny? O tym w najnowszym odcinku podcastu "Techstorie".

Jeszcze w 2016 r. wielkim przełomem było to, że do Polski i do ponad 100 innych państw wszedł Netflix. A dziś mamy sytuację, w której w Stanach walczy między sobą 9 wielkich platform. Walczą nakładami na produkcję, ściąganiem wielkich nazwisk, walczą już nawet o Oscary i inne nagrody, starając się pokazać, że nie idą tylko na ilość, ale także oferują produkcje konkurencyjne w stosunku do kin. Ale przede wszystkim walczą o widza, a że ten amerykański jednak nie wystarczy do utrzymania  streamingowej machiny, to jedna za drugą, wychodzą w świat. 

Do Polski całkiem niedawno, bo w połowie czerwca, dołączył ostatni z najbardziej oczekiwanych serwisów - Disney+ - który według ekspertów może najbardziej namieszać na rynku. Dziś, gdy w Polsce o uwagę widzów walczy 10 dużych serwisów streamingowych, możemy wyciągnąć popcorn i całkiem dosłownie przyglądać się, jak największe firmy rozrywkowe świata walczą o naszą uwagę. 

Posłuchaj nowego odcinka podcastu "Techstorie":

W podcaście "Techstorie" Joanna Sosnowska i Sylwia Czubkowska, doskonałe dziennikarki technologiczne, wyjaśniają coraz bardziej skomplikowany świat technologii i ich wpływu na nasze życie. Rozejrzyj się i spróbuj wskazać jakąś dziedzinę życia, w której nie towarzyszy ci technologia. Trudne do wypatrzenia, jeśli nie niemożliwe, prawda? Właśnie dlatego powstały "Techstorie". Poprzednie odcinki znajdziesz TUTAJ, a także na You Tube, Spotify, Google Podcasts czy iTunes. Możesz też do nas pisać - na adres techstorie@tok.fm.

Podcast wróci po wakacjach!

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM