Zrób wrażenie swoją angielszczyzną. Łap tricki przydatne w rozmowie z potencjalnym pracodawcą [WORK IN PROGRESS]

Pomyśl, ilu kandydatów i kandydatek przed Tobą podkreśliło, że są "flexible"? Warto się na ich tle wyróżnić i użyć synonimu, który zrobi na Twoim rozmówcy wrażenie. Być może właśnie ze względu na Twoją wykwintną angielszczyznę uzna Cię za najlepszy wybór pośród pozostałych kandydatów? Olga Pietrykiewicz, trenerka angielskiego w biznesie podaje świetne sposoby, by zamiast utartych sformułowań użyć świeżych zwrotów, które zwrócą uwagę rekrutera i pomogą docenić, jak bardzo pozytywnie wyróżniasz się na tle innych.

Olga Pietrykiewicz skupia się na najnowszych trendach w rozmowach rekrutacyjnych, trendach aktualnych w 2022 roku. Trzeba bowiem przygotować się do najbardziej aktualnych pytań: na przykład o gotowość do pracy zdalnej oraz używać najpopularniejszych i najskuteczniejszych narzędzi poszukiwania pracy online.

O tym właśnie jest najnowszy odcinek podcastu "English Biz", pierwszy w ramach formatu "WORK IN PROGRESS".

POSŁUCHAJ:

"English Biz" to podcast o komunikacji w języku angielskim w świecie biznesu, polityki i gospodarki. To miejsce, w którym przyglądamy się nowoczesnej komunikacji biznesowej. "English Biz" to aż cztery formaty, które tworzą rozbudowaną przestrzeń doskonalenia języka angielskiego.

PRESS REVIEW, cykl na temat słów i zwrotów używanych w takich tytułach jak "The Wall Street Journal", "The Economist", "The New York Times", "Bloomberg" czy "Financial Times". I od odcinka w tym formacie zaczynamy - posłuchaj pierwszego odcinka. Olga Pietrykiewicz bierze na warsztat m.in. trzy świetne okładki "The Economist". 

BUSINESS TRENDS, czyli jak mówić o wydarzeniach, które dzieją się w świecie gospodarki i polityki. Cykl mocno związany z tym, co się dzieje - ale nie tylko. To również miejsce, w którym dyskutujemy o języku opisywania zjawisk, tematów, problemów, trendów.

WORK IN PROGRESS to cykl o szukaniu pracy, rekrutacji i wszystkim, co się z nią wiąże. A więc rozmowy rekrutacyjne, autoprezentacja - wszystko w języku angielskim i zgodnie z trendami, profesjonalnie!

ENGLISH SERIES, czyli rozmowa o języku angielskim w serialach, przede wszystkim tych opowiadających o wielkim biznesie, procesach, polityce. Znane tytuły, na które spojrzysz i które usłyszysz zupełnie inaczej. To doskonała metoda nauki!

Do słuchania zaprasza niezastąpiona, jedyna i niepowtarzalna Olga Pietrykiewicz, trenerka języka angielskiego w biznesie.

Posłuchaj rozmowy z autorką "English Biz":

A jak słuchać? Nowe odcinki podcastu "English Biz" pojawiają się na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM w poniedziałkowe popołudnia. Wszystkie odcinki i wszystkie formaty są dostępne dla subskrybentów i subskrybentek TOK FM Premium.

A jeśli jeszcze nie masz TOK FM Premium? To świetna okazja, by spróbować - z okazji premiery podcastu przygotowaliśmy wyjątkową ofertę dla nowych użytkowników. Za pierwszy miesiąc korzystania z TOK FM Premium zapłacisz jedynie złotówkę. Jak skorzystać? Zajrzyj tutaj >>

DOSTĘP PREMIUM