Co z tym Lisem? Stanowisko kierownictwa redakcji TOK FM

Publikujemy stanowisko kierownictwa redakcji TOK FM.

W odpowiedzi na pytania naszych Słuchaczek i Słuchaczy przedstawiamy stanowisko kierownictwa redakcji TOK FM w sprawie udziału Tomasza Lisa w naszych audycjach.

Różnimy się tutaj z Jackiem Żakowskim. Nie zgadzamy się z wnioskami, do których red. Żakowski doszedł po lekturze wywiadu Agnieszki Wiśniewskiej z Tomaszem Lisem w "Krytyce Politycznej". W naszej opinii w rozmowie tej nie padły wyjaśnienia ani szczegóły, które zmieniłyby sytuację w jakikolwiek znaczący sposób, co przyznała również sama autorka.

Warunkiem koniecznym rozpoczęcia wyjaśniania tej sprawy jest dla nas, niezmiennie od 3 miesięcy, udzielenie odpowiedzi i wyjaśnień przez red. Lisa na antenie TOK FM, tak by mogli je usłyszeć Słuchacze i Słuchaczki radia. Oczekujemy również informacji od jego byłego pracodawcy, czyli koncernu RASP, co do powodów nagłego zakończenia współpracy z byłym red. nacz. tygodnika "Newsweek".

Proponujemy Tomaszowi Lisowi wywiad w piątek 21 października na żywo w radiu TOK FM o godzinie 8:00. W porozumieniu z gospodarzem piątkowego "Poranka" Jackiem Żakowskim ustaliliśmy, że tej rozmowy nie powinien przeprowadzać on sam.

Dopiero po uzyskaniu kompletnych i wyczerpujących wyjaśnień będziemy mogli podjąć dalsze decyzje w sprawie ewentualnych występów Tomasza Lisa w programie porannym TOK FM prowadzonym przez red. Żakowskiego.

Bez takiej rozmowy i bez wyjaśnień złożonych naszym Słuchaczkom i Słuchaczom powrót red. Lisa do występów w TOK FM w jakiejkolwiek roli nie jest możliwy.

Kamila Ceran, Redaktor Naczelna Radia TOK FM
Maciej Głogowski, I Zastępca red. nacz. Radia TOK FM
Anna Augustyn, Zastępczyni red. nacz. Radia TOK FM, Redaktor Naczelna Newsroomu Centralnego
Piotr Zorć, Zastępca red. nacz. Radia TOK FM, Dyrektor Publicystyki
Magdalena Birecka, Zastępczyni red. nacz. Radia TOK FM, Redaktor Naczelna tokfm.pl

Publikujemy w całości list otwarty do redakcji TOK FM dotyczący obecności Tomasza Lisa na antenie TOK FM oraz odpowiedź prowadzącego piątkowy "Poranek" Jacka Żakowskiego >>>

Komentarz Agnieszki Wiśniewskiej, Redaktor Naczelnej "Krytyki Politycznej" >>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM