Dwa podcasty TOK FM z nagrodami w konkursie na Podcast Roku!

Dwa podcasty TOK FM zostały nagrodzone w konkursie na Podcast Roku. W kategorii "Polityka, społeczeństwo, gospodarka" zwyciężył "Folwark" Michała Janczury, natomiast w kategorii "Marka sponsorująca podcast" - laureatem został podcast "Mam pytanie", tworzony w partnerstwie z firmą EY, a przygotowywany przez Macieja Głogowskiego, Annę Augustyn oraz Tomasza Settę.

Gala rozdania nagród w konkursie na Podcast Roku im. redaktora Janusza Majki odbyła się w niedzielny wieczór w Rzeszowie. Dwie spośród przyznanych nagród trafiły w ręce dziennikarzy TOK FM. Tytuł Podcastu Roku otrzymał podcast Supernowa. Historia Arkadiusa.

W kategorii "Polityka, społeczeństwo, gospodarka" nagrodę odebrał Michał Janczura, autor serialu dokumentalnego "Folwark". To opowieść o niewielkim mieście na Pomorzu Zachodnim - Kaliszu Pomorskim, gdzie w krótkim czasie kilkadziesiąt osób zrezygnowało z pracy w urzędzie miasta. Nie wytrzymali. Część była zmuszona korzystać z pomocy psychologa i psychiatry. Twierdzą, że są ofiarami tyranii, nękania i mobbingu. Za wszystko, ich zdaniem, odpowiada jeden człowiek: burmistrz. Mieszkańcy zwrócili się o pomoc do dziennikarza, bo nie wierzyli w instytucje, sądy i prokuraturę. Szybko okazało się, że burmistrz i Kalisz Pomorski mają jeszcze wiele tajemnic do odkrycia. Jednak "Folwark" to opowieść nie tylko o Kaliszu Pomorskim, ale o życiu i zależnościach w małym miasteczku. Okazuje się, że tam, gdzie nie ma mediów i żadnej kontroli, władza może więcej. Autorem podcastu jest Michał Janczura, zaś o reżyserię oprawy dźwiękowej zadbał Bartosz Dąbrowski. Tu możesz posłuchać pierwszego odcinka:

Całość podcastu "Folwark" dostępna jest dla subskrybentów TOK FM Premium. To świetny moment, by go wypróbować - właśnie trwa wielka promocja związana z Black Friday. TOK FM Premium można teraz kupić ze zniżką aż 60 proc. Tu więcej szczegółów >>

W kategorii "Marka sponsorująca podcast" nagroda trafiła w ręce twórców podcastu "Mam pytanie", tworzonego w partnerstwie z firmą doradczą EY. Podcast, który co tydzień stawia pytanie i szuka odpowiedzi o aktualne zjawiska gospodarcze, przygotowują prowadzący: Maciej Głogowski oraz Tomasz Setta, a także wydawczyni i rektorka merytoryczna Anna Augustyn. Twórcą oprawy dźwiękowej jest Bartosz Dąbrowski, zaś za produkcję dźwiękową kolejnych odcinków odpowiada Maciej Golczyński. Tu możesz posłuchać najnowszego odcinka:

To druga edycja konkursu na Podcast Roku im. redaktora Janusza Majki. Nagrody zostały przyznane w pięciu kategoriach, jury wyróżniło nominacją również inny podcast TOK FM - "Usługi kosmiczne dla ludności" przygotowywany przez Piotra Jaśkowiaka. Tu możesz posłuchać najnowszego odcinka:

Konkurs upamiętnia postać zmarłego w 2021 roku redaktora Janusza Majki, dziennikarza, który przez 40 lat pracy w Polskim Radiu w Rzeszowie zajmował się m.in. sprawami społecznymi, międzynarodowymi, podróżniczymi, motoryzacyjno-sportowymi, zdrowotnymi i religijnymi.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM