"Obajtek orżnął nas na grubą kasę". I śmierć ośmiornicy [593. Lista Przebojów TOK FM]

Były prezes NIK, dziś senator niezrzeszony miał chyba wyjątkowy dzień, czego dowiodło wyjątkowe flow, jakim popisał się na finał swojej rozmowy w poranku radia TOK FM - ale i temat był gorący, bo Orlen, Obajtek i cała ta granda nie schodzą z czołówek portali, także, na domiar złego, ale to już później, za sprawą niejakiej pani Goss. Pani minister o inicjałach Marilyn Monroe popisuje się tymczasem swą zawstydzającą polszczyzną (zgodnie z obietnicą pomieszczam transkrypcję), zaś w studiu przedpołudnia Gościni uspokaja Prowadzącą, że jest sprawiedliwość na świecie: przynajmniej w świecie ośmiornic, w którym, zanim nieuchronna śmierć dopadnie Mamę Ośmiornicę umiera Tata Ośmiornica.

Do premier dołącza w tym tygodniu Agata Szczęśniak, debiutująca w Liście Przebojów TOK FM jako nowa prowadząca radia, miejsca trzecie są z kolei aż trzy, pojawiają się w nich: Jan Wróbel, Adam Glapiński i prof. Piotr Wasylczyk u Cezarego Łasiczki.

POSŁUCHAJ PODCASTU >>>>

Napisz do nas: lista@tok.fm oraz zagłosuj:

Transkrypcja wystąpienia minister Maląg Marleny (pisownia i interpunkcja zgodna z wymową i intonacją, nieweryfikowalne elementy ortografii zapisano poprawnie):

(...) Wprowadzamy tak zwany urlop od siły wyższej jes to 16 godzin lub dwa dni w ciągu roku kalendarzowego od sytuacji, która może nas spotkać nagle jadąc do pracy czy różne okoliczności się zdarzają. Ten urlop, te dwa dni, będzie płatne połowę wynagrodzenia. Bardzo ważne zmiany które są wprowadzone będą dotyczyły elastyczności czasu pracy ta elastycznoś czyli łączenie pracy zawodowej żżyciem rodzinnym wydużamy do ósmego roku życia dziecka. (...) Zmiany wprowadzone przede wszystkim mają służyć z jednej strony stabilizacji na rynku pracy wdrażamy w tę sposób dwie dyrektywy unijne a z drugiej strony pomóc przede wszystkim realizować skuteczną politykę prorodzinną, która jest połączeniem tego bezpośredniego wsparcia finansowego rodzin ale tworzenia dobrych warunków miejscu pracy dziękuję bardzo
Głosuj w 593. Liście Przebojów TOK FM

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM