"Bardzo dobrze odnajduję się w rodzicielskiej nieporadności". Supertata Marcin Perfuński o wychowywaniu 5 córek

Relacje między rodzeństwem to dla większości rodziców trudne wyzwanie. Ciągłe konflikty potrafią przyprawić o ból głowy nawet najbardziej cierpliwych opiekunów. W najnowszym odcinku podcastu "Co z Ciebie wyrośnie?" Karolina Oponowicz rozmawia na ten temat z Marcinem Perfuńskim, dziennikarzem i blogerem znanym jako SuperTata, a prywatnie ojcem 5 córek.

Gość Karoliny Oponowicz przyznał, że do ojcostwa przygotowywał się bardzo świadomie. Jeszcze zanim urodziła się pierwsze dziecko wziął udział w warsztatach dla ojców. Jako jedynak wychowywany bez ojca bardzo intensywnie poszukiwał wzorców rodzicielskich i wskazówek dotyczących tego, jak być dobrym tatą.

W podcaście opowiedział o tym, jak wraz z żoną wychowują 5 dziewczynek. Zdradził, jak najstarsze córki reagowały na pojawianie się kolejnego rodzeństwa i jakie strategie przetrwania w wielodzietnej rodzinie stosują niektóre z nich.

Perfuński wyjaśnił, dlaczego wraz z żoną unikają porównywania ze sobą córek i opowiedział, jakie rozwiązani stosują, kiedy dochodzi do spięć między siostrami. Dał też kilka cennych wskazówek na to, jak rozładowywać napięcia i trudne emocje u dzieci.

Zapraszamy do słuchania.

TOK FM PREMIUM