"Chcecie zapisać JP2 do PiSu", "Zwierzęta bywają bardziej ludzkie niż niektórzy na Twitterze" [601. Lista Przebojów TOK FM]

Mijający tydzień to dni zapoznawania się z dramatycznymi faktami i ustaleniami, tydzień wielkich emocji w debacie publicznej, i tydzień dyskusji o przekraczaniu granic, która to dyskusja sama w sobie nierzadko przekraczała granice - różne, nie mamy tu chyba wystarczająco dużo miejsca, żeby wszystkie te przekroczone granice wymienić. Nie wszystkie tzw. "mocne" cytaty zmieszczą się w tej Liście, w sprawie Jana Pawła II uznałem za najbardziej godną wyróżnienia wypowiedź Pawła Kowala, w sprawie tragicznej śmierci Mikołaja - wypowiedź prof. Błażeja Kmieciaka, przewodniczącego państwowej komisji ds., w uproszczeniu, pedofilii.

Są też jednak tematy lżejsze, chodzi bowiem na przykład o wystąpienia Marka Suskiego, które, mniej lub bardziej, ale jednak na ogół bawią ale też o prawdopodobnie jedyną sprawę, w jakiej zgadzam się z Małgorzatą Gosiewską. Jedną z najbardziej nieprawdopodobnych rzeczy w kategorii „straszne i zarazem śmieszne" jakie znam jest cyrk, który na własny użytek nazwałem sobie, za Cyrkiem Monty Pythona, „a teraz coś z zupełnie innej beczki". To oświadczenia poselskie, pozycja plenarnego posiedzenia Sejmu, jaka ma miejsce na koniec każdego praktycznie dnia takiego posiedzenia. Owszem, pojawiają się w tych wystąpieniach sprawy ważne i poważne. Ale znacząca część tych wystąpień powinna być pokazywana jako inspirujące uzupełnienie występów profesjonalnych stand-uperów. Więc ze wspomnianą wicemarszałek Sejmu zgadzam się, że oświadczenia poselskie są momentami nie do przecenienia.

POSŁUCHAJ audycji:

Posłuchaj propozycji:

Głosuj w 601. Liście Przebojów TOK FM

TOK FM PREMIUM