Podcastex i TOK FM przedstawiają: "Lub czasopisma", prasowy przegląd afer, skandali i ważnych wydarzeń lat 90. i 00.

Lubicie czasopisma? To się świetnie składa, bo w czasopismach z lat 90. i 00. kryją się fascynujące opowieści na temat afer, skandali i kontrowersji towarzyszących ważnym wydarzeniom tego okresu. I o tym właśnie jest ośmioodcinkowy podcast "Lub czasopisma", przygotowany dla TOK FM przez autorów podcastu "Podcastex", Bartka Przybyszewskiego i Mateusza Witkowskiego.

W jaki sposób publicyści od prawa do lewa reagowali na ostatnią papieską pielgrzymkę? Czy hamburger z pierwszego polskiego McDonalda spełnił oczekiwania znanego krytyka kulinarnego? Dlaczego lunapark Michaela Jacksona nie powstał w Warszawie (i czy mógł powstać w Gorzowie)? Jak komentowano publiczne wpadki prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego związane z nadużywaniem alkoholu? Między innymi o tych sprawach opowiedzą Bartek Przybyszewski i Mateusz Witkowski, autorzy podcastu "Podcastex", rekonstruując minione wydarzenia na podstawie archiwalnych gazet i czasopism o rozmaitym charakterze i profilu światopoglądowym.

Już teraz posłuchać można pierwszego odcinka, poświęconego otwarciu pierwszej restauracji McDonald's w Polsce. Włącz:

Dla subskrybentów i subskrybentem TOK FM Premium dostępny jest również odcinek drugi, w którym Mateusz Witkowski i Bartek Przybyszewski analizują publikacje prasowe na temat koncertu Michaela Jacksona w Warszawie, a także jego planów budowy parku rozrywki w Polsce. Włącz:

Bartek Przybyszewski i Mateusz Witkowski to autorzy popularnego podcastu o latach 90. i 00. "Podcastex" (fb.com/podcastex), który otrzymał nagrodę dla podcastu roku podczas gali Influencers LIVE Awards 2022 oraz wyróżnienie od Empik Go podczas zeszłorocznej edycji "Podcastu roku - konkursu im. Janusza Majki".

Oprawę graficzną podcastu "Lub czasopisma" przygotował Michał Kozikowski, zaś oprawę muzyczną - Bartosz Dąbrowski

TOK FM PREMIUM