Klasery Ziobry, Holecka musi zostać i kto tu jest lewicowy. Matan i Modzelewski komentują politykę [ŚMIELEJ!]

Karina Bosak w komedii romantycznej, tiry Zbigniewa Ziobry pełne klaserów z hakami i komu się tyłek pali - Agnieszka Matan i Karol Modzelewski w pierwszym odcinku podcastu "Śmielej!" komentują pierwszy tydzień po wyborach.

Gośćmi premierowego odcinka podcastu "Śmielej! Stand-uperzy o polityce" byli Agnieszka Matan i Karol Modzelewski. Para komików komentowała pierwsze dni po wyborach, pierwsze dni ze świadomością, że PiS kończy rządy w Polsce.

Posłuchaj:

Rozmowę zaczęli od swoich doświadczeń przy urnach - kłopotów z organizacją czy nagłaśniania przez komisję informacji, kto z kolejki nie chce brać udziału w referendum. Agnieszka Matan opowiadała, jak namawiała wcześniej wyborców PiS-u na głosowanie na Trzecią Drogę. - "Zobaczcie, tam też jest tradycyjnie, ale inaczej" - przekonywała.

Karol Modzelewski, komentując frekwencję, stwierdził, że Jarosław Kaczyński z pewnością przejdzie do historii jako ten, który spowodował tę rekordową wyprawę do urn. Wyższą niż w 1989 r. - Więcej ludzi poszło do urn odsunąć od władzy PiS niż komunistów - zachwycał się komik.

Na pytanie prowadzącego o odczucia, gdy Konfederacja albo przegrany PiS próbują się rozliczać, wchodzą w wewnętrzne spory, "lutują się miedzy sobą", Karol stwierdził z uśmiechem: "Ja robię notatki, robię screeny. Tym bardziej, że teraz w Konfederacji naprawdę robi się naparzanka".

Konfederacja bez Korwina, a z Kariną

Agnieszka Matan przyznała, że intryguje ją postać Kariny Bosak, która pokonała Janusza Korwin-Mikkego i zdobyła mandat do Sejmu w ramach Konfederacji. - Chciałabym się dowiedzieć, jaki Karina Bosak miała program - dopytywała komiczka, która przyznała, że szukała go w trakcie kampanii, ale niczego nie znalazła. - Jakie hasło wyborcze miała Karina Bosak? - dociekała. Karol Modzelewski miał prostą odpowiedź: "Jej hasło wyborcze to Konfederacja i Ordo Iuris".

Modzelewski pochwalił się, że ktoś go (jako pana Zbigniewa) zapisał na newsletter Ordo Iuris i jest za to bardzo wdzięczny, bo ma mnóstwo świetnych materiałów. Humorysta podzielił się zawartością ostatniego wydania newslettera, który był rozpaczliwą wielokrotnie powtarzaną prośbą o wpłaty na konto organizacji przeplatane informacją o tym, co dziś grozi światu.

Para komików zwróciła się zgodnie z apelem o nieusuwanie z TVP Danuty Holeckiej i danie jej bardzo konkretnego zadania. A to tylko część wątków poruszanych w pierwszym odcinku podcastu "Śmielej!". Było jeszcze o lewicy, o prezydencie i jego potencjalnej nowej pracy, o Szczepanie Twardochu, o Marcinie Wolskim. Działo się! POSŁUCHAJ >>>

A już za tydzień w kolejnym odcinku Kamil Śmiałkowski gościć w "Śmielej" będzie Bartka Zalewskiego i Jakuba Ćwieka. Już 27 października - zapraszamy do słuchania w aplikacji TOK FM i na tokfm.pl.

"Śmielej!" - jak słuchać?

Pierwszy odcinek jest dostępny za darmo na tokfm.pl, w aplikacji mobilnej TOK FM oraz na kanale TOK FM Select na Spotify. Pozostałe odcinki zostaną udostępnione wyłącznie subskrybentom TOK FM Premium oraz Apple Podcasts. Premiery w każdy piątek po godz. 18:00.

TOK FM PREMIUM