Rekord sprzedaży książki "Kapuściński non-fiction"

W dniu oficjalnej premiery książki Artura Domosławskiego "Kapuściński non-fiction" trudno ją dostać w księgarniach. 45 tys. egzemplarzy głośnej biografii Ryszarda Kapuścińskiego rozeszło się w ciągu kilku dni. Wydawnictwo Świat Książki planuje dodruk książki w "bardzo dużym nakładzie", choć konkretnej liczby nie chce na razie zdradzić.

- Bardzo duży nakład zostanie wypuszczony w połowie marca. W tej chwili jest w druku - powiedziała portalowi tokfm.pl Agata Płatek, Dyrektor Działu Sprzedaży i Promocji Wydawnictwa Świat Książki, które wydaje książkę Artura Domosławskiego. Przyznaje, że sama jest zaskoczona, że w ciągu kilku dni rozszedł się prawie cały nakład.

Biografia najsłynniejszego polskiego reportera "Kapuściński non-fiction" została wydana w 45 tys. egzemplarzy. Choć dopiero dzisiaj jest oficjalna premiera książki, to można ją było nabywać od kilku dni.

Nasza redakcyjna koleżanka usiłowała wczoraj kupić książkę w dużej księgarni w centrum Warszawy, lecz bez skutku. Sprzedawca rozłożył tylko ręce.

Debata wokół książki

Książka Domosławskiego budzi emocje oraz skrajne oceny krytyków i publicystów. Domosławski w swojej książce "Kapuściński non-fiction" nie tylko szczegółowo analizuje twórczość pisarza (zwracając również uwagę na nieścisłości faktograficzne), ale również prześwietla życie prywatne Ryszarda Kapuścińskiego.

Jeszcze przed premierą książki, w mediach rozgorzał gorący spór wokół biografii. Alicja Kapuścińska próbowała sądownie wstrzymać dystrybucję książki w imię prawa do ochrony pamięci męża, lecz sąd pozew odrzucił. Wcześniej Wydawnictwo Znak, dla którego pierwotnie powstawała biografia Kapuścińskiego, odmówiło publikacji książki Artura Domosławskiego, zarzucając mu m.in. nadużycie zaufania wdowy po pisarzu.

"Chciałem przedstawić prawdziwą historię człowieka uwikłanego, z którym byłem w przyjaźni" - tłumaczył autor swoją decyzję napisania biografii Ryszarda Kapuścińskiego.

Debata o książce "Kapuściński non-fiction" na Wyborcza.pl

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM