Obserwator wyborczy TOK FM i Tokfm.pl

Kampania prezydencka z innego punktu widzenia. Czym jest dla kobiet, czym dla ludzi kultury i świata biznesu? Zapraszamy na Obserwator wyborczy. Do posłuchania na antenie Radia TOK FM i poczytania na tokfm.pl.

- Polityka nie jest wyłącznie sprawą polityków oraz komentatorów politycznych, polityka dotyczy wszystkich naszych codziennych, zawodowych, społecznych, obyczajowych i prywatnych spraw. Wszyscy więc powinniśmy się polityką interesować. Nie możemy sobie przecież pozwolić na to, żeby o naszym życiu decydowano bez nas. Ważne są wszystkie pytania, które chcielibyśmy zadać kandydatowi na prezydenta, ważne jest, jakie zdanie przyszły prezydent ma w różnych kwestiach interesujących różne grupy zawodowe i społeczne, i co myślą o programach kandydatów na prezydenta filozofowie, satyrycy, psychologowie, biznesmeni, kobiety...

Bo to nieprawda, że prezydent nie ma na nic wpływu - prezydent zawsze (nawet tzw. niezależny) reprezentuje jakieś środowisko polityczne, które ma swoje interesy, wizje i dążenia i prezydent jest emanacją, wyrazicielem tych interesów, wizji i dążeń - wspiera jedne w realizacji i utrudnia inne. Ma wpływ na stanowione prawo, na nasze stosunki międzynarodowe i na ogólną atmosferę życia publicznego w kraju - kto wie, czy to ostatnie nie jest tak naprawdę najważniejsze.... Te wybory prezydenckie to prolog do jesiennych samorządowych, parlamentarnych za rok - od odpowiedzi na dzisiejsze pytania w kampanii prezydenckiej i od wyniku wyborów prezydenckich będą zależały też te następne wybory - mówi Ewa Wanat, redaktor naczelna Radia TOK FM.

Kiedy w można posłuchać?

- W poniedziałki - w "Komentarzach"od 11.25 do 12.00 - wypowiedzą się ludzie kultury, a w "Popołudniu Radia TOK FM" od 18.00 do 18.40 - socjolodzy.

- We wtorki - w programie "OFF Czarek" nadawanym od 14.00 do 15.00 - satyrycy.

- W środy - w "EKG" od 9.00 do 10.00 - ludzie ze świata biznesu.

- W czwartek - w "Komentarzach" od 11.25 do 12.00 - kobiety.

- W piątki - w audycji "Nisza"od 14.20 do 15.00 - filozofowie oraz w "Wieczorze Radia TOK FM" od 20.00 do 20.30 - rodzice.

- W soboty - w "Weekendowym Poranku" od 8.30 do 9.00 - psycholodzy, a w programie "Skołowani" od 19.00 do 20.00 - rowerzyści.

DOSTĘP PREMIUM