Wybory 2010. "On taki jest" - Ziobro o metamorfozie Jarosława Kaczyńskiego

- Postawa Jarosława Kaczyńskiego jest autentyczna, prawdziwa. On taki jest - tak wątpiącym w przemianę prezesa PiS odpowiada Zbigniew Ziobro. W Poranku Radia TOK FM mówił "nikt nie jest tym samym człowiekiem, po traumie tak ciężkich wydarzeń". I bardzo komplementował szefową sztabu Kaczyńskiego - Joannę Kluzik-Rostkowską.

Małomówny, spokojny i wyważony - takiego Jarosława Kaczyńskiego zobaczyliśmy w kampanii prezydenckiej. Krytycy mówią o wyrachowanej grze wyborczej. Ale współpracownicy prezesa PiS stają murem za szefem. - Jarosław Kaczyński jest człowiekiem, który przeżył niezwykle ciężkie zdarzenie osobiste. To nie pozostaje bez śladu. Nikt nie jest tym samym człowiekiem, po traumie tak ciężkich wydarzeń. Postępuje zgodnie z tym, co mu serce podpowiada - mówił w Poranku Radia TOK FM Zbigniew Ziobro.

Według eurodeputowanego Prawa i Sprawiedliwości, szukanie "drugiego dna" w metamorfozie prezesa Kaczyńskiego jest błędem. Szczególnie w obliczu apeli o zmiany w polskiej polityce jakie pojawiły się po smoleńskiej katastrofie. - Trudno zarzucać Kaczyńskiemu, że jest pogrążony w żałobie. Nie można zarzucać komuś że ma ludzkie odruchy. Polityk to nie jest robot, któremu można wcisnąć guzik - żeby się zresetował - stwierdził Ziobro.

"To zasługa Joanny"

W 2005 r. Zbigniew Ziobro kierował sztabem wyborczym Lecha Kaczyńskiego. Dziś nie uczestniczy w pracach sztabu Jarosława Kaczyńskiego. I wystawia kampanii prezesa PiS dobrą ocenę. Ziobro szczególnie dużo i ciepło mówił o Joannie Kluzik Rostkowskiej, szefowej sztabu kandydata Prawa i Sprawiedliwości. - Joanna radzi sobie bardzo dobrze. To z jednej strony wyważona osoba, ma doświadczenie medialne - była dziennikarką. Ale też jest pełna pogody ducha i ona wprowadza taki pozytywny nastrój. I myślę, że ma bardzo dobry kontakt z Jarosławem Kaczyńskim - komplementował partyjna koleżankę Zbigniew Ziobro.

Polecamy: Wybory 2010 dzień po dniu na Facebooku

DOSTĘP PREMIUM