PAH apeluje: Potrzebne ręce do pracy. Jedźmy do powodzian

- Powodzianie bardzo potrzebują pomocy przy sprzątaniu zalanych domów - apeluje szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska. - Jeśli ktoś chce zrezygnować z odpoczynku w długi weekend i pomóc, może jechać na tereny dotknięte powodzą. Przyda się każda para rąk.

Jak pomóc powodzianom? Sprawdź>>

- Wystarczy pojechać do wsi dotkniętej powodzą, zapytać, gdzie trzeba pomóc. Na pewno sąsiedzi skierują Państwa do najbardziej potrzebujących. Najlepiej wziąć ze sobą rękawice, ubrania ochronne, środki czystości, worki. Nie zawsze ludzie mają je w domach - mówi Janina Ochojska.

- Trzeba pomóc wynieść meble, uprzątnąć szlam, który zalega w domach. Często ludzie mają cenne rzeczy, pamiątki, zdjęcia, które starają się uratować. Pomoc jest dla niech bardzo ważna - zapewnia. - Jeśli ktoś nie ma pieniędzy, darów, może zaoferować taką pomoc. Ona będzie niezwykle cenna - dodaje.

Bardzo ważne: nie zabierajmy ze sobą używanych ubrań. - Widziałam całe magazyny w kilku gminach, są zasypane starymi ubraniami. To będzie dodatkowa praca dla gmin, używaną odzież trzeba będzie zutylizować. A ludzie sobie poradzą z ubraniami. Potrzebują pomocy w sprzątaniu, potrzebują środków czystości. To jest w tej chwili najważniejsze - mówi Ochojska w rozmowie z TOK FM.

Polska Akcja Humanitarna opublikowała apel także na swojej stronie internetowej>>

TOK FM PREMIUM