Akcja "Bezpieczne wakacje". Żeby "seks był jak najbardziej bezpieczny"

Na trzech warszawskich uczelniach odbędzie się w tym tygodniu akcja "Bezpieczne wakacje". Wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w wykładach dotyczących antykoncepcji i chorób przenoszonych drogą płciową. A już w sobotę w Warszawie, Lublinie i Jastrzębiu odbędą się Dni Promocji Zdrowia Seksualnego. Przed rokiem wykładów wysłuchało 800 osób.

Akcja "Bezpieczne wakacje" odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim, Politechnice Warszawskiej i SGGW. - Żeby seks był jak najbardziej bezpieczny, żeby nie powodował zaburzeń w późniejszym życiu organizujemy wykłady dotyczące antykoncepcji i chorób przenoszonych drogą płciową - mówi seksuolog i ginekolog dr Tomasz Leonowicz. Wstęp na wykłady jest wolny.

Przeczytaj więcej o akcji "Bezpieczne wakacje"

"Bez seksu oczywiście można żyć, ale takie życie jest ubogie"

W sobotę (12 czerwca) ws. Kisielewskiego Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędą się II Dni Promocji Zdrowia Seksualnego. Równolegle imprezy odbywać się będą w Lublinie i Jastrzębiu. - Bez seksu oczywiście można żyć, ale takie życie jest ubogie. Nie da się żyć bez jedzenia, picia i oddychania - ale uzupełnieniem tych czynności powinien być możliwie przyjemnym seks - mówił w Komentarzach Radia TOK FM dr Leonowicz.

Jak dodał przed rokiem w warszawskich wykładach wzięło udział 800 osób. Zdaniem gościa Komentarzy Radia TOK FM tak wielu zainteresowanych przyciągnęły nie tylko ciekawe wykłady, ale także możliwość zadawania pytań ekspertom. - Na każdy temat przewidziane jest 45 minut. Średnio 25-30 min to czas na sam wykład, reszta przeznaczona jest na pytania. Wykładowcy są przygotowani i bardzo chętnie odpowiedzą na pytania. Zainteresowanie właśnie możliwością pytania było w ubiegłym roku bardzo duże, słuchacze wykorzystywali to do oporu - mówił dr Leonowicz.

Posłuchaj rozmowy z sekretarzem Fundacji Promocji Zdrowia Seksualnego im. dr. Stanisława Kurkiewicza

Jakie tematy zostaną poruszone w czasie Dni Promocji Zdrowia Seksualnego? - Będziemy mówić o niepłodności, coraz częściej zdarzają się pary, które korzystają np. z banków nasienia czy z metody in vitro. Będzie mowa o wpływie cukrzycy czy np. zaburzeń kardiologicznych na zdrowie seksualne. Będziemy mówili o bardzo ważnym problemie, w kontekście żniwa jakie zbiera choroba, jak uniknąć zachorowania na raka szyjki raka macicy. Będzie też wykład poświęcony menopauzie, zaburzeniom erekcji czy wpływowi uzależnień na zdrowie seksualne - wyliczał dr Leonowicz.

W Warszawie wśród wykładowców będą - między innymi - prof. Zbigniew Lew Starowicz i znany z anteny TOK FM dr Andrzej Depko.

DOSTĘP PREMIUM