Pielgrzymka ZUS na Jasną Górę za pieniądze z funduszu socjalnego

12 wrześnie pracownicy ZUS pojadą na Jasną Górę w ramach pielgrzymki finansowanej za pieniądze z funduszu socjalnego. Związkowcy twierdzą, że to na zaproszenie pracodawcy. Prezes ZUS z kolei, że zaproszenie dostał od pracowników

- Prezes ze związkami zawodowymi ZUS doszli do wniosku, że najlepszym przeznaczeniem środków z funduszu socjalnego tej instytucji będzie zorganizowanie pielgrzymki. Wynajmują 80 autobusów w całej Polsce i będą wędrować na Jasną Górę - ujawnia na antenie TOK FM treść listu jednego z czytelników Polityki Joanna Solska.

Te informacje potwierdziła w rozmowie z reporterem TOK FM Beata Wójcik, prezes Związku Zawodowego Pracowników ZUS. - Propozycja była ze strony pracodawcy. Myśmy wyrazili na to zgodę. Wszystko było uzgadniane z organizacjami związkowymi - przyznaje Beata Wójcik.

Co innego twierdzi jednak biuro prasowe Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. - Zaproszenie nie wyszło od pana prezesa. To inicjatywa samych pracowników - podkreśla Jacek Dziekan. - Zawiązali komitet organizacyjny i zaprosili do wyjazdu na pielgrzymkę prezesa ZUS - dodaje.

"Prezes jest bardzo religijnym człowiekiem"

- Padła propozycja, żebyśmy udali się na pielgrzymkę ze sztandarem - twierdzi jeden ze związkowców w rozmowie z reporterem TOK FM. - Prezes jest bardzo religijnym człowiekiem - dodaje. - Ten komitet organizacyjny został powołany właśnie przez niego - mówi nieoficjalnie członek zarządu jednego ze związków zawodowych.

- Grono osób wybierających się na pielgrzymkę jest duże, dlatego zabiegamy także o to, by pojechał na nią prezes ZUS - wyjaśnia na antenie TOK FM Irena Tetlak, jedna z organizatorek wyjazdu do Częstochowy. - To bardzo trudne logistycznie przedsięwzięcie - dodaje.

- To inicjatywa pracowników i cały wyjazd pokrywany jest li jedynie ze środków pracowniczych - podkreśla Tetlak. - Pielgrzymka finansowana jest z pieniędzy z funduszu socjalnego - przyznaje z kolei Jacek Dziekan z biura prasowego ZUS.

Sam prezes ZUS, Zbigniew Derdziuk nie komentuje sprawy. Wiadomo, że wybiera się na pielgrzymkę 12 września. A razem z nim blisko 3,5 tys. pracowników ZUS z całej Polski.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM