"Co raz więcej posłów PO ma negatywne zdanie o umowie gazowej". Jarosław Gowin w TOK FM

PGNiG straszy, że Polsce grozi kryzys gazowy. - Ja uważam, że to są trochę strachy na lachy ze strony Rosjan, ale już od dawna twierdzę, że to nie jest dobra umowa - Jarosław Gowin z PO mówił w Poranku Radia TOK FM o umowie gazowej.

- Nawet gdyby Rosjanie mieli zakręcić kurek z gazem, to warto tę umowę renegocjować - przekonywał Gowin. - Zastrzeżenia Komisji Europejskiej są zasadne i leżą w długofalowym interesie polskim - podkreślał poseł Platformy Obywatelskiej.

- Umowa gazowa to porażka rządu Tuska? - pytała swojego gościa Dominika Wielowieyska. - W mojej ocenie to nie jest dobra umowa, takie stanowisko ma coraz większa część polityków PO - odpowiadał Jarosław Gowin. - Różnimy się z kolegami z PSL, oni bronią tej umowy wynegocjowanej przez wicepremiera Pawlaka - mówił Gowin. - Mam nadzieję, że to się skończy dobrze, w oparciu o zasadę solidarności europejskiej, tzn. że Komisja Europejska nie pozwoli Rosji wywrzeć energetycznego szantażu na Polsce - tłumaczył gość TOK FM.

PGE kupuje Energę. "Prywatyzacja na niby"

Minister skarbu Aleksander Grad zdecydował, że państwowa spółka PGE kupi inną państwową spółkę - Energę. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel sprzeciwia się tej transakcji. - Na pewno kupno zakładu przez inną firmę państwową nie jest prywatyzacją - komentował Jarosław Gowin. - Z jednej strony jestem zdecydowanie zwolennikiem, żeby prywatyzować naprawdę, nie "na niby". Z drugiej strony wiemy, że kwestia bezpieczeństwa energetycznego to jest być albo nie być polskiej suwerenności, realnej podmiotowości na arenie międzynarodowej - podkreślał poranny gość TOK FM. I dodał: - Być może to względy poza-ekonomiczne, związane z bezpieczeństwem Polski, stoją za projektem rządowym.

Partia Palikota? "Nie rusza mnie to"

- Czy Palikot blefuje czy naprawdę założy nową partię? - pytała Dominika Wielowieyska. - Mnie się od dawna wydaje, że blefuje, ale z drugiej strony od dawna mam też poczucie, że on wykroczył poza granice racjonalności politycznej. W związku z tym każdy scenariusz jest możliwy - odpowiadał Jarosław Gowin. - Mnie to już nie rusza - dodał.

Donald Tusk powiedział, że koalicja z SLD jest możliwa w przyszłym parlamencie. - Ja jestem realistą, jeśli nasz koalicjant PSL w przyszłym Sejmie by się nie znalazł, wtedy możliwości są tylko dwie - albo rządzić z częścią PiS, albo z SLD - mówił poseł PO. - Dla mnie scenariusz rządów z SLD to jest absolutna ostateczność - podkreślał Gowin w TOK FM.

DOSTĘP PREMIUM