"Mamy dziurę budżetową i dziurę cywilizacyjną" - Manuela Gretkowska w TOK FM

- Mamy dziurę budżetową i dziurę cywilizacyjną, więc minister Radziszewska absolutnie pasuje - tak Manuela Gretkowska, założycielka Polskiej Partii Kobiet, komentowała w Poranku Radia TOK FM pozostawienie Elżbiety Radziszewskiej na stanowisku pełnomocnika rządu ds. równego traktowania.

Premier Tusk co prawda wezwał Elżbietę Radziszewską na rozmowę, ale stwierdził, że nie naruszyła jego zaufania i może dalej piastować swoją funkcję. - Sądzę, że prędzej Tusk odwołałby całą Polskę niż Radziszewską - mówiła w Poranku Radia TOK FM pisarka Manuela Gretkowska. - Nie było kogo odwoływać, ja myślę, że pani Radziszewska została mianowana na to stanowisko z powodu cech które ma - dodała. - Wiemy jakie błędy popełnia pani Radziszewska, natomiast jeżeli takie błędy popełniają ministrowie w innych resortach, a ja się na tym nie znam, to pani Radziszewska może budzić oburzenie, a inny ministrowie strach. Chyba, że to stanowisko jest tak nieważne - ostrzegała założycielka Partii Kobiet.

Donald Tusk mówi, że min. Radziszewska popełniła niedelikatność. - Jaka niedelikatność? To jest urzędnik państwowy, ona popełniła wbrew prawu i konstytucji. To jest praca, urząd, ale też misja. Ona ma wprowadzać cywilizację, coś postępowego. To tak jakby minister od budowy autostrad zamiast budować, zwinął tę autostradę w rulonik i zaniósł sobie do garażu czy do kaplicy - oburzała się Manuela Gretkowska.

- Pani Radziszewska ma wprowadzać zmiany światopoglądowego, mentalne, natomiast ona reprezentuje mentalność większości Polaków i Tuskowi nie opłaca się jej zmieniać, bo musiałby zmieniać całą Polskę. A w sferze cywilizacyjnej to nie jest cel rządu Tuska - ubolewała Gretkowska.

"Urząd Radziszewskiej ma też zalety"

- Jaki jest najpoważniejszy zarzut pod adresem Radziszewskiej? - pytała gościa Dominika Wielowieyska. - Tusk mianując Radziszewską tylko uwypuklił jej cechy i tu nie widzę przewiny, wiedział kim ona jest - odpowiadała Manuela Gretkowska. - Natomiast zaletą urzędu minister Radziszewskiej jest coś dość zaskakującego - mówiła Gretkowska. I tłumaczyła. - Jej wystąpienia powodują dyskusje i społeczeństwo dowiaduje się jak powinno wyglądać prawo, jak powinna zmieniać się Polska, jak wygląda Konstytucja. O czym pani Radziszewska nie raz nie ma pojęcia. Te dyskusje wokół jej zachowań poszerzają naszą wiedzę o tym, jak powinien wyglądać cywilizowany kraj - mówiła Manuela Gretkowska w Poranku TOK FM.

TOK FM PREMIUM