Pracowity, odważny, ambitny. Laurka dla Palikota od europosłanki PO

Sondaże nie dają mu szans na wielki sukces, politycy nie szczędzą złośliwości. Ale są tacy, którzy nie boją się mówić dobrze o Januszu Palikocie. - Jeździ po wsiach bardzo ciężko pracując i nie bojąc się konfrontacji z ludźmi - ocenia prof. Lena Kolarska-Bobińska. - Błędem premiera i marszałka Schetyny jest odpuszczanie trochę tych regionów na wschodzie kraju, bo to regiony PiS-owskie - dodała eurodeputowana PO.

Janusz Palikot - jak każdy, kto krytykuje i rozstaje się z własną partią - nie może liczyć na ciepłe słowa ze strony działaczy PO. Ale są osoby, które głośno i dobrze mówią o pośle z Lublina.

- Często nazywany jest błaznem czy Stańczykiem. Ja miałam okazję patrzeć na to, jak on robi politykę, jak jeździ po wsiach bardzo ciężko pracując i nie bojąc się konfrontacji z ludźmi. A politycy bardzo często spotykają się z wyborcami na wielkich spotkaniach, a on szedł do rolników - najbardziej rozzłoszczonych wyborców - i nie bał się. Powiększył uczestnictwo w PO na Lubelszczyźnie prawie czterokrotnie. Tego się nie robi, bo jest znanym ze swoich medialnych występów - mówiła w TOK FM prof. Lena Kolarska-Bobińska, eurodeputowana Platformy z Lubelszczyzny.

Najbardziej kłótliwi: Palikot i Kaczyński. Przeczytaj

Jak dodała, "błędem premiera i marszałka Schetyny jest takie odpuszczanie tych regionów na wschodzie kraju, bo to regiony PiS-owskie". - A chodzi o to, żeby być tam obecnym. Nie bać się elektoratu, który często postrzegany jest, jak sterowany przez Radio Maryja. Ale trzeba im coś konkretnego zaproponować. To, czego brakuje PO, to program dla wsi. Platforma rządzi i jeśli chce wygrywać wybory, to taki program musi mieć - uważa europosłanka.

Palikot zaryzykował wszystko

Na razie - jak pokazują sondaże - Janusz Palikot ma niewielkie szanse na sukces.

Sondaże dają Ruchowi Poparcia Palikota 2-5 proc.

Prof. Lena Kolarska-Bobińska docenia odwagę Palikota. - On wszystko zainwestował w ten projekt - całą swoją ambicję, miejsce w polityce. Teraz nie ma możliwości ruchu, więc będzie ciężko pracował. Chce trafić do młodych ludzi. A będzie bardzo ciężko, bo jak wiemy młodzi nie głosują. Jak uda mu się ich poruszyć, to będzie bardzo ważne - oceniła eurodeputowana Platformy.

Jej zdaniem to, co robi Janusz Palikot, trzeba docenić. -Stawiał nowe koncepcje, jest innowatorem. Takie osoby często przegrywają, ale już samym swoim działaniem wiele zmieniają - dodała prof. Lena Kolarska-Bobińska.

DOSTĘP PREMIUM