Nie bêdzie publicznej informacji o stanie zdrowia prezydenta. "To fanaberia Palikota"

Nie bêdzie obowi±zku informowania o stanie zdrowia g³owy pañstwa. Pos³owie wycofali projekt takiej ustawy z sejmowego obiegu.

Przewidywa³, ¿e informacje o stanie zdrowia prezydenta, premiera oraz marsza³ków Sejmu i Senatu bêd± publikowane corocznie, najpó¼niej do koñca stycznia. Autorem tego projektu by³ by³y pose³ PO Janusz Palikot. Zg³osi³ go w Komisji Przyjazne Pañstwo, która wczoraj projekt odrzuci³a.

Informacjê od wycofaniu projektu jako pierwsza poda³a Polityka.pl .

- To by³ konik Palikota. To z Przyjaznym Pañstwem nie mia³o nic wspólnego i z u³atwieniami dla zwyk³ego obywatela. To by³a fanaberia Palikota. My¶lê, ¿e u nas nie ma zapotrzebowania na to w jakim stanie zdrowia jest pan prezydent, czy premier - mówi w rozmowie z TOK FM przewodnicz±cy klubu Platformy Obywatelskiej Tomasz Tomczykiewicz.

Dodaje, ¿e jeste¶my w innej kulturze ni¿ Stany Zjednoczone. Zapomina o tym, ¿e takie przepisy s± na £otwie. Czasami tak¿e takie informacje podaje siê w Finlandii i Hiszpanii.

- Moim zdaniem by³o to niepotrzebne, st±d my do tego nie przywi±zywali¶my wagi. To sprawa, która ma³o kogo interesuje i ma wiêcej krytyków ni¿ zwolenników tak¿e w naszej partii - mówi przewodnicz±cy. - Temat definitywnie upad³.

Co na to Palikot? Obwinia szefa komisji Adama Szejnfelda. "Wycofanie przez Szejnfelda po cichu projektu komisji Przyjazne Pañstwo o zdrowiu prezydenta, i to w sytuacji choroby obecnej g³owy pañstwa, to przyk³ad pokazuj±cy, ¿e ró¿nica pomiêdzy PO i PIS jest ma³a! ¯adna! Tusk i Kaczyñski to dwie strony tego samego medalu! Popieraj±c Tuska popiera siê Kaczyñskiego!" - takiego mejla dostali¶my od Palikota .

Króliczy rok 2011 [ZDJÊCIA]

TOK FM PREMIUM