"Którą mafię pan poparł?" Kempa i inni posłowie PiS przed Komisją Etyki

Beata Kempa stanie dzisiaj przed sejmową Komisją Etyki Poselskiej. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości ma się tłumaczyć ze swoich słów wypowiedzianych w trakcie sejmowej awantury o ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii.

Lawina wniosków do Komisji Etyki. Platforma skarży na posłów PiS

 

- Panie ministrze nie odpowiedział pan na fundamentalne pytanie wszystkim Polakom: którą mafię pan dzisiaj poparł - grzmiała Beata Kempa z sejmowej mównicy. - Którą mafię pan poparł? Narkotykową czy dopalaczową - pytała posłanka ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego podczas debaty przed głosowaniem dot. złagodzenia przepisów o posiadaniu narkotyków.

Komisja zajmie się także sprawą posła PiS Ryszarda Terleckiego. W trakcie sejmowej projekcji filmu "Czarny czwartek" poseł powiedział, że posłowie PiS nie wezmą udziału w dyskusji, którą prowadzi poseł PO, skoro prezydent z tego ugrupowania Bronisław Komorowski " przyjmuje generała Wojciecha Jaruzelskiego, którego rola w tych wydarzeniach jest jasna". Po tych słowach Terleckiego politycy PiS opuścili salę. We wniosku do komisji etyki PO pisze m.in., że Terlecki obraził prezydenta Bronisława Komorowskiego "zarzucając mu zdradę narodową".

Komisja pochyli się również nad słowami Adama Hofmana o Stefanie Niesiołowskim. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości na antenie TVN24 komentując wykluczenie z PO posła Węgrzyna powiedział: "Niesiołowski w kolejce, trzeba go odstrzelić".

Początek posiedzenia Komisji Etyki Poselskiej o godzinie 12.30.

TOK FM PREMIUM