Beatyfikacyjny odpust w Rzymie [ZDJĘCIA]

Plakaty, blaszki, magnesy, krzyżyki, a nawet śnieżne kulki - taką oferta czekała na pielgrzymów, którzy przyjechali do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II. Naprawdę jest w czym wybierać, a wszystko to opatrzone beatyfikacyjnym podpisem.

Handlarze dewocjonaliami w Rzymie egzamin beatyfikacyjny zdali na piątkę z plusem. W każdym sklepie można znaleźć specjalną edycję pamiątek poświęconych Janowi Pawłowi II, a podpisaną "Beatus Joannes Paulus PP. II".

Najtańsze są krzyżyki na szyje. Za 1 euro można dostać taki zwykły, ale z niezwykłą karteczką. To zdjęcie papieża i błogosławieństwo. Do wyboru mamy kilka języków, w każdym z nich jednak przesłanie brzmi tak samo: "Niech Apostolskie Błogosławieństwo, którego udzielam każdemu z Was z największą miłością, będzie zapewnieniem łask i pojednaniem serc" i odręczny podpis Jana Pawła II.

Tanie są także magnesy na lodówkę, laminowane karty z błogosławieństwem i medalikiem. Można także kupić plakat lub kartkę pocztową. Wszystko to prawie za bezcen.

Jan Paweł II - w kuli lub ruchomy

Od dwóch euro zaczyna się strefa różańców. Kolorystyka do wyboru do koloru, od drewnianych przez różane po srebrne. Każdy z nich może być oczywiście z karteczką przypominającą o szczególnych okolicznościach zakupu.

Są także produkty, trudnodostępne i prawdziwie odpustowe. To postać Jan Pawła II zamknięta w śnieżnej kuli i Jan Paweł II ruchomy, kiwający głową.

Na wystawie jednego ze sklepów coś z wyższej półki. Popiersie Jana Pawła II. To już wydatek rzędu kilkudziesięciu euro. Można też kupić rzeźbę, ale na to trzeba zasobnego portfela.

Większość sklepów ma także promocje grupowe. Pięć różanych różańców za 10 euro, w pakiecie taniej.

Z ciekawości przenosimy się dalej od Watykanu, na chętnie odwiedzane także przez pielgrzymów Campo di Fiori. Tam jak zwykle dzień targowy. Makarony, kwiaty, szale, buty, swetry i koszulki piłkarskie. Ale pamiątek papieskich tam nie uświadczysz. To na samym placu, bo już na uliczkach prowadzących do niego króluje odpustowy beatyfikacyjny Jan Paweł II.

Rzym: tysiące ludzi, morze świateł - wielkie czuwanie w noc przed beatyfikacją [ZDJĘCIA]

DOSTĘP PREMIUM