TOK FM: Wśród zatrzymanych kiboli jest ten, który kopnął operatora telewizji [WIDEO]

Od rana policja zatrzymuje uczestników rozróby na stadionie w Bydgoszczy. Wśród nich jest osoba, która poturbowała operatora N Sport. Jak się okazało, kamerę niosła kobieta.

Od świtu wielkopolska i mazowiecka policja aresztuje kolejnych pseudokibiców , którzy brali udział w trzeciomajowej rozróbie po meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa.

Kibol kopnął operatora w plecy

Wśród nich - jak dowiedziało się radio TOK FM - jest kibic Lecha, który mocno kopnął w plecy operatora niosącego kamerę.

Na filmie z monitoringu stadionu widać, jak mężczyzna z trybun wbiega na murawę, podbiega do operatora i z całej siły kopie go w plecy. Osoba z kamerą upada. Kibic wbiega z powrotem na trybunę i próbuje wmieszać się w tłum.

Okazało się, że pracownikiem telewizji jest kobieta. Jak podawano po meczu, została lekko ranna, wymagała jednak pomocy lekarskiej.

W Poznaniu zatrzymano 14 osób, ale jedną trzeba było wypuścić do domu, bo okazało się, że sprawcą jest jej brat bliźniak. Pozostali usłyszeli zarzuty i zostali zwolnieni do domu, zastosowano środki zapobiegawcze w postaci zakazu stadionowego i dozoru policyjnego. Nie dotyczy to tylko osoby, która odpowiada za uderzenie kamerzysty. Dziesięć osób przyznało się do winy, z tego osiem wyraziło skruchę i wystąpiło o dobrowolne poddanie się karze.

Grozi ima kara więzienia od 4 miesięcy do 2 lat, grzywna od 800 zł do 5 tys. zł, zakazy stadionowe (4-6 lat). Jeden z zatrzymanych odmówił składania zeznań, a trzech nie przyznało się do winy. Policja zapowiada, że będą kolejne zatrzymania. Zidentyfikowanych jest już 70 uczestników burdy.

Brudziński w TOK FM o walce z kibolami Zamykanie stadionów to próba zastraszenia tych, którzy się z Tuskiem nie zgadzają

Kariera Arłukowicza - agent, gwiazda komisji, minister...>>

DOSTĘP PREMIUM