Czy kibice obejrzą mecz Lecha Poznań z Ruchem Chorzów? Jutro decyzja

Choć prezydent Poznania wydał już zgodę na rozegranie sobotniego meczu Lecha z Ruchem Chorzów przy komplecie publiczności, to sprawa nie jest przesądzona. Decyzja może zapaść jutro podczas tzw. okrągłego stołu w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim. Zasiądą przy nim władze miasta, klubu, stowarzyszenia Wiara Lecha, policja i wojewoda.

- Podczas tego spotkania Komendant Wielkopolskiej Policji spodziewa się usłyszeć o konkretnych decyzjach i rozwiązaniach, które mają zaprowadzić porządek na poznańskim stadionie. I od tych deklaracji, od tych konkretnych propozycji będzie uzależniony sobotni mecz - mówi TOK FM Andrzej Borowiak, rzecznik KWP w Poznaniu.

Na pytanie dziennikarzy, czy deklaracje wystarczą by w meczu uczestniczyli kibice, Borowiak odpowiedział krótko: Zobaczymy.

Przypomnijmy, że jeśli Komendant Wojewódzki nie będzie miał dobrego zdania o zabezpieczeniu stadionu i "podzieli się " swoimi spostrzeżeniami z wojewodą, to ten ostatni, może wydać zakaz wstępu kibiców na mecz. Taka decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności, o czym zresztą fani Lecha przekonali się w minioną sobotę.

Komenda uzasadniała swoją negatywną opinię w sprawie bezpieczeństwa na meczu Lecha z Górnikiem Zabrze "kompleksową analizą ryzyka" m.in. podczas wcześniejszych meczy Kolejorza przy Bułgarskiej. Poważne incydenty mudurowi odnotowali podczas pojedynków m.in. z Wisłą Kraków, Widzewem Łódź czy Polonią Warszawa. W oświadczeniu zamieszczonym na swojej stronie internetowej KWP w Poznaniu uzasadniała, że mimo posiadanych uprawnień organizator imprez sportowych na stadionie nie podjął żadnych działań w stosunku do kibiców łamiących regulamin.

Zgodę na udział kibiców w meczu Lecha Poznań z Ruchem Chorzów prezydent Poznania Ryszard Grobelny wydał w ubiegłym tygodniu. Jak mówił reporterowi TOK FM podpierał się przy tym pozytywną oceną bezpieczeństwa na stadionie, którą wydała Komenda Miejska Policji.

Zatrzymano kibola, który kopnął operatorkę TV [WIDEO]

 

Gaga, Uma i... Wielkie otwarcie w Cannes [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM