PiS w obronie kiboli. PO: Na ich czele stoją Kaczyński i Ziobro

PiS broni kibiców Jagiellonii, których policja ukarała mandatami za to, co działo się przed urzędem wojewódzkim w Białymstoku. W czasie protestu przeciwko zamknięciu trybuny stadionu "Jagi" pojawiły się transparenty z antyrządowymi hasłami. Skandowano też krytykujące premiera okrzyki (np. "Donald matole, twój rząd obalą kibole"). Policja zatrzymała kilkadziesiąt osób.

- Czy Donald Tusk czuje się tak bardzo dotknięty, że jego majestat tak bardzo ucierpiał, że należy zatrzymywać ludzi za to, że głoszą hasła niekorzystne dla rządu którym kieruje, dla Donalda Tuska? - pytał eurodeputowany i wiceprzewodniczący PiS Zbigniew Ziobro. - Za naszych czasów konsekwentnie walczyliśmy, ale z przestępczością. Za czasów Donalda Tuska konsekwentnie walczy się, ale z krytykami rządu. Nawet jeśli są kibicami - dodaje były minister sprawiedliwości.

To kolejne takie wystąpienie polityka Prawa i Sprawiedliwości, który staje w obronie kiboli.

Niemal natychmiast odpowiedział przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej.- Boimy się tego, że na stadionach jest niebezpiecznie, dowodów jest aż nadto. Dotychczas żaden rząd sobie z tym nie poradził, jestem przekonany, że my sobie poradzimy - mówi Tomasz Tomczykiewicz.

- Czy to strategia Prawa i Sprawiedliwości, by bronić stadionowych kiboli? - zapytaliśmy. - Wyraźnie tak. To dość dziwne połączenie. Kibole na czele których stoi Jarosław Kaczyński i pan Ziobro - mówi Tomczykiewicz.

Za powtarzanie, że partia Jarosława Kaczyńskiego "sprzyja stadionowym bandytom" PiS straszy sądem. - Będziemy wytaczać procesy. Jest to nieprawdziwa propaganda Platformy Obywatelskiej. Szczególnie, że mówi się to w partii, której szef przed kilkudziesięciu laty był stadionowym szalikowcem. Metody ze stadionów jak widać zostały mu do dziś i toczy sobie wojenkę z kibicami w całej Polsce - mówi rzecznik PiS Adam Hofman.

Według Hofmana - najlepszym dowodem pokazującym, że Prawo i Sprawiedliwość chce walczyć z kibolami jest projekt ustawy zaostrzającej kary dla pseudokibiców, który przygotowali.

KAMPANIA WYBORCZA 2011 na Facebooku - dołącz do nas!

DOSTĘP PREMIUM