?To będzie kampania napędzana fobiami Kamińskiego i Macierewicza"

- Bez wątpienia to tandetny ruch polityczny ukierunkowany na rozpoczęcie kampanii wyborczej - tak Paweł Olszewski z Platformy Obywatelskiej komentuje zapowiedź złożenia przez Prawo i Sprawiedliwość wniosku o powołanie komisji śledczej ws. finansowania PO. Ma to być efekt ujawnienia informacji przez byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego, który wskazywał na nielegalne formy finansowania Platformy Obywatelskiej.

Chodził o rzekome związki Mirosława Drzewieckiego z gangsterami z Pruszkowa. Były minister sportu miał od nich brać łapówki . PO zarzuty nazywa bredniami.

Dziś PiS ma ogłosić złożenie wniosku ws. powołanie komisji. W konferencji na ten temat mają wziąć udział prezes Jarosław Kaczyński i Mariusz Błaszczak.

Kampania z fobiami

Niestety, jak dodaje Paweł Olszewski, w tym duchu ta kampania będzie przebiegała. Z takimi fobiami z jednej strony Mariusza Kamińskiego, z drugiej zaś Antoniego Macierewicza. Niczego dobrego to nie wróży - mówił poseł PO.

I sugerował, że może trzeba byłoby powołać komisję ds. finansowania Prawa i Sprawiedliwości. - PKW zakwestionowała sprawozdania finansowe Jarosława Kaczyńskiego po ostatnich wyborach prezydenckich. My - jako PO - zawsze przykładaliśmy olbrzymią wagę do jawności naszych finansów, co z resztą wielokrotnie było wnikliwie analizowane. PKW nigdy nie miała do nas żadnych zastrzeżeń - zastrzega.

Zdaniem posła PO kolejna komisja śledcza nie ma racji bytu biorąc pod uwagę czas, jaki został do wyborów parlamentarnych.

Kamiński chce sobie zrobić kampanię

Podobnego zdania jest Sojusz Lewicy Demokratycznej. Jak mówi jego rzecznik Tomasz Klita, zdaje się, że liczba komisji śledczych w tym Sejmie została już wyczerpana. - Za kilka miesięcy mamy wybory, więc my, jako SLD, nie widzimy sensu powoływania kolejnej komisji. A jeżeli są wybory to oznacza tylko, że to bardziej inicjatywa w kampanii wyborczej, to próba promocji Mariusza Kamińskiego jako kandydata na posła do parlamentu - mówi Kalita. W jego ocenie to właśnie nic innego, jak paliwo do uprawiania kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości. - PiS, a na pewno Mariusz Kamiński, ma na tym częściowo dojechać do parlamentu - mówi Tomasz Kalita.

Czy jest potrzebna komisja śledcza ds. finansowania PO?

DOSTĘP PREMIUM