Malkovich w Łodzi. Luksusowy apartament i kurczak na obiad

Jutro na zaproszenie Teatru Jaracza przyjedzie do Łodzi John Malkovich. Będzie spał w luksusowym apartamencie Davida Lyncha, a na obiad zje m.in pierś kurczaka w aromacie winogronowym.

Światowej sławy aktor zaprezentuje w piątek w kinie Bałtyk swój debiut reżyserski z 2002 roku "Tancerz", spotka się także ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej, czyli słynnej łódzkiej filmówki. Wieczorem w kinie "Bałtyk" John Malkovich spotka się z publicznością.

W sobotę wystąpi w Teatrze Jaracza w spektaklu wyreżyserowanym przez Michaela Sturmingera "The Infernal Comedy" ("Wyznania seryjnego mężczyzny"). Aktor wcieli się w rolę mordercy, który oskarżony i skazany za popełnienie jedenastu morderstw popełnia samobójstwo. Malkovichowi na scenie towarzyszyć będą dwie sopranistki: Aleksandra Zamojska i Bernarda Bobro ze Słowenii, a także 35-osobowa orkiestra.

Noc w luksusowym apartamencie

John Malkovich spędzi w Łodzi dwie noce. Będzie spał w luksusowym apartamencie sygnowanym przez Davida Lyncha w trzygwiazdkowym hotelu Centrum. Podwójnie klimatyzowany apartament nr 803 ma 90 m. kw. 40-metrowa główna łazienka (jest też druga dla gości) ma podgrzewaną podłogę, półokrągłą wannę i prysznic. W sypialni stoi podwójne łóżko i telewizor, drugi jest w salonie.

W salonie zestaw wypoczynkowy, aneks kuchenny z mini-barkiem. - Nie będzie pełny. Nie było takich wymagań - mówi Sławomoir Jurek, jeden z kierowników w hotelu Centrum.

Pierś z kurczaka w aromacie winogronowym

W sobotę około południa Malkovich zje obiad w Restauracji Polskiej. Stołowali się tu m.in Ralf Fiennes, jeden z braci Cohen'ów, Agnieszka Holland i Andrzej Wajda. Dla specjalnego gościa wybrano - zdaniem restauratorów - najmilszy stolik tuż za barem.

Malkovich spróbuje tradycyjnej polskiej kuchni. - Ponieważ nie miał specjalnych wymagań, przygotowaliśmy dla niego to, co łodzianie jedzą u nas najczęściej - mówi Katarzyna Przybylska, menadżerka restauracji.

Przystawka: śledź "pod pierzynką" w wydaniu lekko słodkim. Obiad: zupa grzybowa z łazankami, pierś z kurczaka w aromacie winogronowym z młodą kapustą. Deser: lody z gorącymi malinami i tort makowy.

Malkovich zje obiad w towarzystwie piętnastu osób: władz Łodzi, samorządowców, szefów i aktorów Teatru Jaracza. - Restauracja będzie otwarta dla gości, ale tak naprawdę wszystkie miejsca są już zarezerwowane - uśmiecha się Przybylska.

''Ściśle tajne'' zdjęcia z Hiroszimy [GALERIA]>>

TOK FM PREMIUM