Kluzik-Rostkowska zrezygnowała z członkostwa w PJN. "Imponująca liczba zdrad. Przyjdzie kolej na Tuska"

Założycielka oraz do niedawna liderka partii Polska Jest Najważniejsza nie jest już członkiem zarówno ugrupowania, jak i klubu parlamentarnego. Rozłam w PJN rozpoczął się na początku czerwca. Podczas pierwszego kongresu krajowego ugrupowania nowym szefem tej partii został europoseł Paweł Kowal. Kluzik-Rostkowska nie ubiegała się o tę funkcję.

- Imponująca liczba zdrad. Raz zdradziła Jarosława Kaczyńskiego, teraz zdradziła PJN. Pewnie niedługo przyjdzie kolej na Tuska - mówi Adam Hofman z PiS.

W sobotę Kluzik-Rostkowska uczestniczyła w konwencji wyborczej PO w Gdańsku , ale nie wiadomo, czy dołączy do partii. - Została oszukana przez Jarosława Kaczyńskiego, teraz poczuła się niekomfortowo również w gronie swoich przyjaciół. Jaki będzie jej wybór, zobaczymy. Natomiast to jest jej decyzja i jej determinacja - Andrzej Halicki z Platformy, dodając, że odejście z PJN to dla Kluzik trudna decyzja.

Byli koledzy z PJN mówią, że to rozstanie odbyło się w sposób kulturalny i cywilizowany. Joanna Kluzik-Rostkowska przyszła do klubu i osobiście podziękowała za wspólną pracę.- Dużo trudniej jest budować partię, zaczynać od początku, ryzykować i walczyć. Dużo łatwiej jest przyjąć ofert z którejś z dużych partii i spokojnie wyjechać na wakacje - komentuje nowy prezes PJN Paweł Kowal. - Nie będziemy tracili ani minuty na komentarze, nie będziemy z centymetra mierzyli komu bliżej do PO a komu do PiS. Nie stawiajcie nas codziennie w sytuacji, gdzie musimy odpowiadać na pytania stawiane w mediach - mówił do dziennikarzy w Sejmie.

W ostatnich dniach z PJN odeszło dwóch posłów: Jan Filip Libicki oraz Jacek Tomczak. Prawdopodobnie przejdą do Platformy Obywatelskiej.

Platformie (dzięki transferom) rosną skrzydła kondora. Czy Kluzik przyciągnie kobiety do PO? "To się nie uda".

Łzy, uśmiechy, ostre słowa - wielkie emocje na wielkiej konwencji PO [ZDJĘCIA]

TOK FM PREMIUM