Prawo, urok i sprawiedliwość? Kobiety na jedynkach wg posła Poręby

- Prawo i Sprawiedliwość będzie miało sporo kobiet na listach: mądrych, inteligentnych, ładnych, które na pewno ocieplą wizerunek PiS - mówił szef sztabu wyborczego tej partii Tomasz Poręba. - A jakaś nieładna nie może być? - zapytał Wróbel.

Poręba: Posłanka Arent dodaje uroku PiS

Tylko trzy pierwsze miejsca na listach wyborczych SLD zajmują kobiety . Czy w PiS będzie lepiej, próbował ustalić w Poranku Radia TOK FM Jan Wróbel.

''Mądre i ładne''

- Każda partia powinna w swoich zamierzeniach kampanijnych wziąć pod uwagę jak największą liczbę kobiet na listach. Prawo i Sprawiedliwość też będzie miało sporo kobiet: mądrych, inteligentnych, ładnych, które na pewno ociepla wizerunek PiS - powiedział Tomasz Poręba. - A jakaś nieładna nie może być? - zapytał Wróbel. - Myślę, że będą różne kobiety, ale nie chciałbym dyskutować o urodzie - odpowiedział.

- Ile jedynek te mądre kobiety przejmą? - Nie mogę tego jeszcze powiedzieć, ale zamiar jest taki, żeby na listach PiS kobiety były widoczne i odgrywały znacząca rolę? - odparł Poręba. - Co to znaczy: połowa jedynek? - zgadywał prowadzący. - Ja nie obsadzam list wyborczych, o tym decyduje komitet wyborczy. Ja bym rekomendował, żeby w tych pierwszych miejscach była zawsze kobieta odrzekł szef sztabu wyborczego PiS.

Kto dodaje uroku prawu i sprawiedliwości?

O kolejności osób na listach PiS jeszcze niewiele wiadomo. Jedynie to, że na warszawskiej pierwsza kobieta ma być na miejscu trzecim - to najprawdopodobniej zasiadająca w mazowieckim sejmiku była żona Przemysława Gosiewskiego , Małgorzata. Na liście stołecznej nie znajdzie się Nelli Rokita. W łódzkiem na wysoką pozycję może liczyć związana z Radiem Maryja europosłanka Urszula Krupa. Była szefowa MSZ Anna Fotyga wystartuje z Gdańska, podobnie obecna senator PiS Dorota Arciszewska-Mielewczyk.

Wróbel i Poręba komentowali też przekaz tekstu "Znowu jestem do wzięcia" , opublikowanego w "SuperEkspressie". W gazecie napisano, że "Iwona Arent jest najpiękniejszą posłanką w całym klubie PiS".

- Myślę, że zawsze, kiedy ktoś powie o kobiecie, że jest piękna, ładna i atrakcyjna, to jest to dobre, miłe i sympatyczne. Rzeczywiście posłanka Iwona Arent jest osobą, która na pewno dodaje uroku Prawu i Sprawiedliwości.

KSIĘŻNEJ KATE Z WIZYTĄ U ŻOŁNIERZY. ZOBACZ ZDJĘCIA>>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM