Wybory 2011: Inicjatywa prezydentów czarnym koniem w Senacie? [SONDAŻ]

"Obywatele do Senatu" - inicjatywa prezydentów m.in. Wrocławia i Krakowa według sondażu zrobionego na ich zlecenie daje im zwycięstwo w wyborach. W sondażu SMG KRC blok popiera 28 proc. respondowanych. PO ma 23 proc., a PiS 22.

Siedmiu prezydentów polskich miast wyszło z nową inicjatywą społeczną "Obywatele do Senatu" . Chcą doprowadzić do tego, aby samorządy miały swoją reprezentację w izbie wyższej polskiego parlamentu. - Chcemy być ruchem społecznym - podkreślał prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz.

Dziś w TOK FM Paweł Poncyljusz potwierdził, że jego partia PJN poprze kandydatów "Bloku" w wyborach do Senatu i nie będzie wystawiał swoich kandydatów.

W sondażu przeprowadzonym przez SMG KRC jeszcze w czerwcu, czyli przed oficjalnym ogłoszeniem planów prezydentów blok "Obywatele do Senatu" mają aż 28 proc. poparcia.

Na dwóch kolejnych miejscach łeb w łeb idą PO i PiS. Ich wynik różni się tylko o jeden punkt procentowy. (23 i 22 proc.). Na czwartym miejscu jest SLD (13 proc), PSL w sondażu ma 8 proc. głosów.

SMG KRC przeprowadziło sondaż telefoniczny na próbie 1001 osób w czerwcu 2011.

Jak się nieoficjalnie dowiedziało radio TOK FM w sondażu pytano również o poszczególne miasta już z konkretnymi kandydatami. "Obywatel do Senatu"nie chcą jednak na razie zdradzać szczegółów poza tym, że ich (póki co tajemniczy) kandydat we Wrocławiu wygrywa z kandydatką PO Barbarą Zdrojewską i to o kilka procent.

Prawdopodobnie kandydatem Bloku w Warszawie będzie Janusz Onyszkiewicz

Majchrowski w TOK FM: My chcemy odpolitycznić Senat

TOK FM PREMIUM