Po orzeczeniu TK: "będą spoty a'la Jacek Kurski" czy "kampania uśmiechniętych twarzy"?

To nasz sukces - tak zarówno PO, jak i PiS - komentują orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. Nie będzie dwudniowych wyborów , będą za to duże billboardy i spoty w telewizji. Platforma Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość cieszą się z tego orzeczenie. Tyle, że każda partia z czego innego.

- Ten kluczowy z punktu widzenia PO projekt, czyli jednomandatowe okręgi wyborcze zostały zaakceptowane. To jest w moim przekonaniu absolutnie wielki sukces - mówi Paweł Olszewski z PO. - To zdecydowany sukces Prawa i Sprawiedliwości. Trybunał orzekł, że wybory dwudniowe są niekonstytucyjne co bardzo mocno podkreślaliśmy - dodaje Mariusz Kamiński z PiS. PiS już zaciera ręce na myśl o telewizyjnych spotach. Czy powrócą "puste lodówki" i hasła w stylu: "mordo ty moja!"? - Będziemy prowadzić bardzo spokojną, merytoryczną kampanię wyborczą. Wybory będą dzięki temu na pewno bardziej równe i demokratyczne. Z czego się bardzo cieszę - mówi Kamiński. - Niestety spoty a'la Jacek Kurski są bardzo prawdopodobne. Stąd też PiS zależało na tym, żeby były - komentuje Olszewski.

Czy doczekamy się merytorycznej kampanii? "Nie te czasy, nie to społeczeństwo".

PO: może w następnej kadencji się uda

Platforma nie wyklucza, że kwestię dwudniowych wyborów będzie starała się przeforsować w następnej kadencji Sejmu. - Cała Polska będzie zastawiona wielkimi tablicami na których będą kandydaci na wielkich polityków - komentuje orzeczenie Janusz Piechociński z PSL. - Szkoda, że to rozwiązanie obroniło się w formie prawnej - dodaje. Prawo i Sprawiedliwość zaskarżyło kodeks wyborczy, który wcześniej samo poparło. - Błądzić rzeczą ludzką - mówi europoseł Ryszard Czarnecki z PiS. - Faktem jest, że dzisiejszy wyrok kończy dyskusję. Myślę, że powinien dać do myślenia wszystkim twórcom prawa, że "jak się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy", a potem tego diabła Trybunał odkręca niemalże święconą wodą - dodaje.

Napieralski: PO jest nieskuteczna

- Zobaczyliśmy jak mało skuteczne są PO i PSL, które nie potrafi przygotować dobrego prawa. Mści się pisanie ustaw na kolanie, ten iście hazardowy tryb - mówi Grzegorz Napieralski, przewodniczący SLD. - Mogę obiecać, że w przyszłej kadencji Sejmu SLD przygotuje dobry projekt ustawy i skutecznie go przeprowadzi - dodaje. Według Napieralskiego kampania wyborcza będzie "kampanią uśmiechniętych twarzy mówiących jak jest pięknie i cudownie".

SLD także będzie tworzyło spoty reklamowe: - Będę mówił o programie w każdej możliwej formie, natomiast nie będę nikogo atakował ani prowadził brutalnej kampanii wyborczej - obiecuje Napieralski.

Już przerobili spot PiS. ''Panie prezesie Kaczyński, słyszy mnie pan?'' [WIDEO] >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM