Machała: czuję się oszukany przez Tuska. Co mówił o rządzie?

- Czuję się przez Donalda Tuska oszukany. Mówił, że będzie więcej, że będzie szybciej, a tymczasem ci sami ludzie będą jechać tym samym tempem - napisał na portalu kampanianazywo.pl dziennikarz Tomasz Machała. Odniósł się tym samym do deklaracji premiera, że nie zmieni składu rządu do końca polskiej prezydencji w UE.

- Zaproponuję, aby do końca polskiej prezydencji w UE, czyli do końca roku, nie zmieniać składu rządu - mówi w tygodniku "Polityka" Donald Tusk .

''Tusk mógł przed wyborami powiedzieć, że zostawi rząd do końca prezydencji. Ale powiedział coś innego. Teraz nie dotrzymuje słowa i łamie obietnicę. W fatalnym stylu'' - pisze szef portalu kampanianazywo.pl i dziennikarz Polsat News.

Chodzi mu on wypowiedź premiera sprzed zaledwie tygodnia. W wywiadzie dla "Newsweeka" Donald Tusk zadeklarował: Nowe wybory oznaczają nowy rząd. I choć wysoko oceniam swoich ministrów, nie sądzę, by więcej niż pięcioro z nich kontynuowało swoją pracę . Także z tego powodu, że w niektórych dziedzinach trzeba postawić na nowe priorytety."

Teraz Donald Tusk podtrzymuje deklaracje o zmianach, jednak - jak zapowiada - nie nastąpią one natychmiast. "Będę proponował głęboką rekonstrukcję rządu u progu nowego roku" - powiedział z wywiadzie dla tygodnika "Polityka".

''Zastanawiam się, co na to Bronisław Komorowski. Zapytam przy pierwszej okazji. Zwłaszcza, że to już dwie obietnice wyborcze złamane przez Tuska. Obiecywał bowiem także, że skład nowego rządu przedstawi w poniedziałek'' - pisze Machała.

Wyniki wyborów. Lista posłów. Zobacz, kto dostał się do Sejmu>>

TOK FM PREMIUM