PiS z wielką przewagą nad Koalicją Europejską. Wiosna bez szans na wejście do europarlamentu

PiS bezkonkurencyjny w najnowszym sondażu przed wyborami do europarlamentu. Zaledwie trzy listy z szansami na wejście do Parlamentu Europejskiego.
Zobacz wideo

Z sondażu CBOS wynika, że 42 proc. badanych, którzy zamierzają wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego, oddałoby głos na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, a 26 proc. na kandydatów Koalicji Europejskiej.

Zamiar głosowania deklaruje 58 proc. respondentów. W marcu zainteresowanie wyborami do europarlamentu deklaruje 54 proc. badanych, przy czym 24 proc. – zdecydowanie. Odsetek respondentów zainteresowanych wyborami europejskimi wzrósł o 10 pkt proc. w stosunku do lutego.

Poza PiS i KE na wejście do PE może liczyć Kukiz'15, na to ugrupowanie chce głosować 5 proc. osób, które deklarują, że wezmą udział w wyborach 26 maja.

Za najlepszą trójką znalazły się: Wiosna Roberta Biedronia - 4 proc., Konfederacja KORWiN, Liroy, Braun, Narodowcy - 3 proc. Lewica Razem (Partia Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej); Polska Fair Play, Ruch Prawdziwa Europa oraz Ruch 11 Listopada mogą liczyć na jeszcze niższe poparcie. Każde z ugrupowań popiera 1 proc. respondentów.

16 proc. jeszcze nie zdecydowało na kogo zamierza głosować.

Przypomnijmy, że w opublikowanym przed tygodniem sondażu, przeprowadzonym dla "Gazety Wyborczej", PiS przegrywał z Koalicją Europejską.

Czytaj też: Najnowszy sondaż niemal jak wyniki wyborów do PE w 2014 r. "Jak wiele musi się wydarzyć, żeby zmieniło się tak niewiele">>>

TOK FM PREMIUM