Przytłaczająca przewaga PiS. Wiosna Biedronia ledwo przekracza próg wyborczy [SONDAŻ]

PiS z koalicjantami może liczyć na 43 proc. poparcia, PO - 18 proc., a Wiosna na 5 proc. - wynika z najnowszego sondażu. CBOS zbadał preferencje wyborcze Polaków przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.
Zobacz wideo

Z sondażu wynika, że na wejście do parlamentu szanse mają trzy ugrupowania. PiS wraz z koalicjantami prowadzi z bardzo dużą przewagą, na rządzącą koalicję chce głosować aż 43 proc. wyborców; na drugim miejscu jest Platforma Obywatelska - 18 proc. Poza tym na przekroczenie progu wyborcze szansę ma jedynie Wiosna Roberta Biedronia, która popiera 5 proc. pytanych.

Poza parlamentem znalazłby się: Kukiz'15 i PSL, na które chce głosować po 4 proc. wyborców.

Gdyby wybory odbyły się w kwietniu, progu wyborczego nie przekroczyłyby także Sojusz Lewicy Demokratycznej z poparciem 3 proc., KORWiN, na które chce głosować 2 proc. ankietowanych, Nowoczesna, którą popiera 2 proc. badanych oraz Partia Razem i Ruch Narodowy, na które głosowałoby po 1 proc. badanych.

Sondaż przeprowadzono w dniach 4-11 kwietnia 2019 r. na liczącej 1125 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Czytaj też: Wybory do europarlamentu 2019. Nowy sondaż. PiS wygrywa, bardzo słaby wynik Wiosny Roberta Biedronia>>>

DOSTĘP PREMIUM