Zjednoczona Prawica czy KE? Jacek Żakowski założył się z Tomaszem Lisem o wynik wyborów do europarlamentu

- Zjednoczona Prawica będzie miała w wyborach do europarlamentu lepszy wynik niż Koalicja Europejska - uważa Jacek Żakowski. Prowadzący Poranek Radia TOK FM założył się o wynik majowych wyborów z Tomaszem Lisem.
Zobacz wideo

Komentatorzy Poranka Radia TOK FM dyskutowali o ostatnich sondażach wyborczych.  - Wynika z nich ogromny spór, czy opozycja ma 20, czy 40 procent. To pokazuje problem Polski z takimi badaniami – mówił Jacek Żakowski.

Na przykład sondaż z marca dawał zwycięstwo w wyborach do europarlamentu Koalicji Europejskiej z wynikiem 37,5 procent. Natomiast sondaż opublikowany 17 kwietnia daje wygraną Prawu i Sprawiedliwości.

- Chcę wierzyć, że jest blisko remisu. Uważam, że kluczem do zwycięstwa w wyborach będzie języczek u wagi, czyli Wiosna Roberta Biedronia. Nic nie wskazuje na to, że Koalicja Europejska miałaby wygrać – przekonywał gospodarz Poranka Radia TOK FM.

Z taką opinią nie zgodził się Tomasz Lis, który uważa, że KE może pokonać rządzącą prawicę. - Jestem gotowy założyć się z Tomkiem, że nawet w wyborach do europarlamentu Zjednoczona Prawica będzie miała lepszy wynik niż Koalicja Europejska. Nad czym ubolewam. Ale moim zdaniem tendencja sondażowa to pokazuje – powiedział Jacek Żakowski.

Tomasz Lis, choć przyznał, że nie lubi się zakładać o politykę, to wyzwane przyjął. - Mamy 5 tygodni i 2 dni do wyborów. Uważam, że zwycięstwo opozycji jest możliwe – podkreślił redaktor naczelny "Newsweeka".

Wybory do europarlamentu. Preludiom przed jesiennym głosowaniem

Według Jacka Żakowskiego Żakowski zasadne jest pytanie, czy remis w wyborach europejskich może się przełożyć na zwycięstwo w wyborach krajowych. Tomasz Lis stwierdził, że dystansuje się od tego typu  politycznych teorii. - Owszem, kto wygra w maju, powinien mieć łatwiej jesienią. Jednak w Polsce pół roku to jak... siedem epok, 170 wydarzeń i 12 przełomów – ocenił Tomasz Lis.

Wybory europejskie już 26 maja.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj podcastu!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (32)
Wybory do europarlamentu 2019. Żakowski założył się z Lisem o wynik
Zaloguj się
 • a.k.traper

  Oceniono 6 razy 2

  Ano ciekawe jak Polacy zagłosują?

 • smurfmadrala

  Oceniono 1 raz 1

  Lis nie jest ciemniakiem, to politruk wysokiej klasy pomimo, że mu nerwy czasem puszczają i kłapie bez kontroli.
  Trochę jak "Bolek", czasem jedzie "niesiołowsko" innym razem palikociarnią.
  Trzęsie gaciami elyta zblatowana pod "okrągłym stolcem", kolejne pokolenie peerelowskich klanów trafia na kompost
  historii, stąd "miłośne", "tolerancyjne" wrzaski.
  Straszą, straszą, judzą, syczą ...
  Wydawało im się, ze ich synekury są dziedziczne, dożywotnie i bezkarne.

 • mrpens

  Oceniono 1 raz 1

  Lis ciemniak przegra

 • getz54

  Oceniono 5 razy 1

  Uwłaczająca dla godności KE jest rywalizacja z PiS-em. Jak w demokratycznym państwie mogło dojśc do takiej tragicznej pomyłki przy urnie, ze coś takiego doszło do władzy ? Do dzisiaj nie mogę zrozumiec. Moim zdaniem jest to wypadkowa niskiego intelektu Polaków ze wschodniej flanki Polski i ich fanatyzmu religijnego. Słabe wykształcenie, brak znajomości świata i Europy, zacofanie gospodarcze regionu, bezrobocie, wpływają na racjonalnośc myślenia tych ludzi. W świetle ostatnich faktów nazwa partii PiS nabiera zupełnie innego znaczenia. Jest to partia Pedofili i Sutenerów. Dudek bezwstydnie tweetuje o 3.00 nad ranem z nieletnimi gimnazjalistkami o wdzięcznych nickach leśne ruchadło i tłusta foczka, kurtuazyjnie zwraca się do nich per ,, Pani wybaczy,, niczym paw zachwalający swój ogon, wzruszając się przy tum własnym wzruszeniem. Marszałek Fritzl, byc moze w końcu sprawdzi to ABW czy przypadkiem nie jest głównym sutenerem na Podkarpaciu, gustuje ponoc w 14-letnich prostytutkach z Ukrainy, które trudna sytuacja w kraju zmusiła do przyjazdu do Polski i zadowalania biskupów i polityków PiS jak twierdzi były agent CBA. Poseł Niesiołowski nie ma juz immunitetu, ale ma od dawna postawione zarzuty przez prokuraturę w podobnej sprawie. Pamiętamy, jak inny, byc moze tez sutener Szyszko, w świetle kamer wręcza kopertę Błaszczakowi ze słowami, to jest ta ,,córka leśnika,, moze była to odpowiedz Szyszki na zamówienie Błaszczaka, ....ma byc taka jak dziewczyna Glapińskiego. Kto wie ? Kaczyński histerycznie pluje do mikrofonu, ,,Wara od naszych dzieci,, Tylko z kim on miałby miec te dzieci ? I czy on wogóle wie skąd ?Jak podała kilka lat temu gazeta Tageszeitung, ze Kaczyński zyje z mamą bez ślubu, to jego brat obrazony nie pojechał na szczyt unijny, prawicowa prasa chciała wypowiedzenia wojny Niemcom za obrazę ,,najświętszej rodziny,, A przeciez Tageszeitung nie napisał, ze Kaczyński Jarosław utrzymuje stosunki seksualne ze swoją matką, tylko, ze zyje z nią. Mieszka pod jednym dachem w altance na Zoliborzu, spozywa posiłki, zamiata podłogę, zmywa naczynia po śniadaniu, odkurza dywan po sierści kota itp. Radny PiS katuje swoją zonę, w niezwykle perfidny sposób się nad nią znęca, a posłowie koledzy go bronią. Bo w partii Pedofili i Sutenerów jak w kościele katolickim, takie zachowania są prawami nabytymi i wara od naszych praw. Trzeba koniecznie przy wyborach zmienic zrotnicę temu ohydnemu stowarzyszeniu, zaczym do końca zgnoi ten kraj.

 • matts06

  Oceniono 3 razy 1

  I tak wygra POPiS, czyli nadal bez zmian i nie ma się czym podniecać.

 • oko2009

  0

  Obawiam się, że Żakowski może wygrać z Lisem ten zakład. Obecny reżim i Kościół Katolicki zrobili dużo żeby ze społeczeństwa zrobić stado baranów.

 • pysio62

  Oceniono 8 razy 0

  Rzeczywista sytuacja na dzisiaj: KE 44%-40%, PIS 34%-38%, Wiosna 5%-8%, Kukiz okolo 5%, Korwin Narodowcy itd.itp. okolo 3%, Razem itd.itp. 1%-2%, inni 1%-1,5%. Takie tez beda mniej wiecej, jesli nie wydarzy sie cos absolutnie wyjatkowego, wyniki wyborow do PE. Wybory do Sejmu i Senatu, jesli utrzyma jednosc, wygra takze KE, a jesli Wiosna dolaczy do KE, to wygra wybory zdecydowanie.

 • 1-wolne

  Oceniono 8 razy 0

  Sondaże są zawsze podkręcane dla władzy. Glosowanie pokaże kto miał racje lecz głosowanie uczciwe a tu może być problem. Obecna władza która ma w kieszeni komisję wyborczą i wie co ją może spotkać gdy przegra wybory może się posunąć do różnych sztuczek wyborczych.

 • brzmski

  Oceniono 6 razy 0

  ...temat dnia, (gazetttemat, gazettdnia)
  choć, być może...
  rączki zaciera... komornik!???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX