Zjednoczona Prawica czy KE? Jacek Żakowski założył się z Tomaszem Lisem o wynik wyborów do europarlamentu

- Zjednoczona Prawica będzie miała w wyborach do europarlamentu lepszy wynik niż Koalicja Europejska - uważa Jacek Żakowski. Prowadzący Poranek Radia TOK FM założył się o wynik majowych wyborów z Tomaszem Lisem.
Zobacz wideo

Komentatorzy Poranka Radia TOK FM dyskutowali o ostatnich sondażach wyborczych.  - Wynika z nich ogromny spór, czy opozycja ma 20, czy 40 procent. To pokazuje problem Polski z takimi badaniami – mówił Jacek Żakowski.

Na przykład sondaż z marca dawał zwycięstwo w wyborach do europarlamentu Koalicji Europejskiej z wynikiem 37,5 procent. Natomiast sondaż opublikowany 17 kwietnia daje wygraną Prawu i Sprawiedliwości.

- Chcę wierzyć, że jest blisko remisu. Uważam, że kluczem do zwycięstwa w wyborach będzie języczek u wagi, czyli Wiosna Roberta Biedronia. Nic nie wskazuje na to, że Koalicja Europejska miałaby wygrać – przekonywał gospodarz Poranka Radia TOK FM.

Z taką opinią nie zgodził się Tomasz Lis, który uważa, że KE może pokonać rządzącą prawicę. - Jestem gotowy założyć się z Tomkiem, że nawet w wyborach do europarlamentu Zjednoczona Prawica będzie miała lepszy wynik niż Koalicja Europejska. Nad czym ubolewam. Ale moim zdaniem tendencja sondażowa to pokazuje – powiedział Jacek Żakowski.

Tomasz Lis, choć przyznał, że nie lubi się zakładać o politykę, to wyzwane przyjął. - Mamy 5 tygodni i 2 dni do wyborów. Uważam, że zwycięstwo opozycji jest możliwe – podkreślił redaktor naczelny "Newsweeka".

Wybory do europarlamentu. Preludiom przed jesiennym głosowaniem

Według Jacka Żakowskiego Żakowski zasadne jest pytanie, czy remis w wyborach europejskich może się przełożyć na zwycięstwo w wyborach krajowych. Tomasz Lis stwierdził, że dystansuje się od tego typu  politycznych teorii. - Owszem, kto wygra w maju, powinien mieć łatwiej jesienią. Jednak w Polsce pół roku to jak... siedem epok, 170 wydarzeń i 12 przełomów – ocenił Tomasz Lis.

Wybory europejskie już 26 maja.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM