Nowy sondaż na miesiąc przed wyborami do europarlamentu. PiS nadal przed KE

49 proc. uprawnionych chce wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego; 38,7 proc. ankietowanych oddałoby swój głos na PiS, a 33 proc. na Koalicję Europejską - wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRIS na zlecenie RMF FM i Dziennika Gazety Prawnej.
Zobacz wideo

Na pytanie: "Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbywały się w najbliższą niedzielę, to czy wziąłby/wzięłaby pan/pani w nich udział?" – "zdecydowanie tak" odpowiedziało 37,8 proc. respondentów, a 11,2 proc. "raczej tak".

"Zdecydowanie nie" na to pytanie odpowiedziało 30,4 proc. badanych, a 19,2 proc., że raczej nie weźmie udziału w głosowaniu. 1,5 proc. nie miało zdania na ten temat.

Wybory do europarlamentu 2019. PiS przed KE

Z badania wynika ponadto, że najwięcej, bo 38,7 proc. badanych chce swój głos oddać na Prawo i Sprawiedliwość, a 33 proc. na Koalicję Europejską. Na trzecim miejscu uplasowała się Wiosna Biedronia z wynikiem 8,2 proc.

5,4 proc. ankietowanych deklarowało, że swój głos oddałoby na Kukiz'15. Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy mogłaby - według badania - liczyć na 4,3-proc. poparcie, Lewica Razem - Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej 3,2 proc. głosów, a Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski - 0,2 proc.

Z badania wynika ponadto, że 7,1 proc. badanych nadal nie wie na kogo oddałoby swój głos.Sondaż dla RMF FM i DGP został realizowany na ogólnopolskiej próbie 1100 osób w dniach 26-27 kwietnia.

DOSTĘP PREMIUM