Wybory do europarlamentu. Zacięta walka między PiS i KE. Najnowszy sondaż to rozczarowanie dla większości ugrupowań

Prawo i Sprawiedliwość wyprzedza Koalicję Europejską o jeden procent - wynika z nowego sondażu przeprowadzonego przez Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Wybory do PE już 26 maja.
Zobacz wideo

Według telefonicznego sondażu, przeprowadzonego przez Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, na PiS chce głosować 34 proc. wyborców, na Koalicję Europejską - 33 proc.

Wynik komitetu wyborczego PiS jest o cztery punkty procentowe gorszy niż ten uzyskany w badaniu przeprowadzonym 17 kwietnia. Również Koalicja Europejska zanotowała obecnie spadek poparcia - o dwa punkty procentowe.

Poza dwójką liderów wyborczego wyścigu na wejście do Parlamentu Europejskiego może liczyć Wiosna Roberta Biedronia. Na nowe ugrupowanie chce zagłosować 8 proc. wyborców.

Poza europarlamentem znalazłby się Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem - Partia Razem, Unia Pracy i Ruch Sprawiedliwości Społecznej, który w badaniu wskazało 2 procent respondentów (bez zmian w porównaniu do poprzedniego badania). Pozostałe komitety nie uzyskały żadnych wskazań.

Czytaj też: Wybory do europarlamentu. Kto wygra na Podkarpaciu? Dziś kandydaci zmierzą się w debacie Radia TOK FM [Nasza Europa]>>>

TOK FM PREMIUM