Kaczyński na konwencji PiS: Musimy bronić dzieci przed ich seksualizacją

Musimy bronić dzieci przed ich seksualizacją; musimy bronić, żeby w Polsce istniała normalna rodzina - apelował w sobotę podczas konwencji regionalnej w Bydgoszczy prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Zobacz wideo

Kaczyński mówił podczas konwencji o obronie prawa do wychowania własnych dzieci. - Do tego, żeby nie były seksualizowane niemal od kołyski, ale właściwie można powiedzieć - od kołyski, żeby nie wprowadzano tych programów wychowawczych, które będą degenerować - podkreślił.

O sekusalizacji dzieci Kaczyński mówił już w marcu podczas jednej z konwencji PiS, odnosząc się do wprowadzonej w Warszawie karty LGBT+. 

Czytaj koniecznie: Po co Jarosław Kaczyński "użył" karty LGBT na konwencji PiS? "Pojawił się temat, który budzi niepokój"

Według prezesa PiS w Polsce powinna istnieć normalna rodzina, którą tworzy kobieta i mężczyzna jako małżeństwo oraz ich dzieci. - To też jest dzisiaj zagrożone - ocenił. - Żeby pary homoseksualne nie mogły też eksperymentować dziećmi tzn. ich adoptować, żeby dzieci nie były przedmiotem eksperymentów, które są w interesie bardzo niewielkiej mniejszości, ale nie są przede wszystkim w interesie dzieci i nie są w interesie przyszłości naszego narodu, a dzieci to przyszłość - podkreślał Kaczyński.

Kaczyński: musimy obronić nasze wartości, to co stanowi o naszej tradycji i polskości

Kaczyński na sobotniej konwencji regionalnej PiS w Bydgoszczy podkreślał prawo do obronienia, możliwość obronienia świadczenia 500 plus, wyprawki szkolnej, trzynastej emerytury, obniżonego wieku emerytalnego, bezpłatnych leków dla starszych osób. - Krótko mówiąc, obronienia polityki społecznej PiS, polityki, która przywraca sprawiedliwość - powiedział.

- To jest obrona tego, by w Polsce była przywracana sprawiedliwości, bo stworzyliśmy w latach 90., a i później, bardzo niesprawiedliwy system. Dzisiaj go naprawimy, chcemy by był naprawiany nadal, by ta droga była kontynuowaną, trzeba tego bronić - oświadczył prezes PiS.

Jak podkreślił, Polska ma prawo do obrony swojego bezpieczeństwa, do tego, by Polska "nie była wbrew swojej woli, wbrew woli swoich obywateli, zdecydowanej większości swoich obywateli, zmuszana do czegoś, czego oni nie chcą - do przymusowej relokacji (uchodźców)". - Nie ma na to zgody, ale tego trzeba bronić - mówił Kaczyński.

Dodał, że trzeba bronić także naszego prawa do kupowania towarów tej jakości jak w innych krajach UE.

- Wreszcie, musimy obronić możliwość ochrony naszych wartości, tego wszystkiego, co stanowi o naszej tradycji, co stanowi o polskości, co stanowi o Polsce, to jest dzisiaj atakowane- powiedział prezes PiS.

- Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński mówił, że jeżeli będzie ktoś chciał zniszczyć naród, to zacznie od Kościoła. Spójrzmy na ten atak na Kościół, otóż trzeba się obronić, Polska musi pozostać Polską, a Polacy Polakami - oświadczył szef PiS.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM