Wyniki wyborów do Europarlamentu. PKW: PiS powiększa przewagę. Konfederacja pod kreską

Państwowa Komisja Wyborcza w poniedziałek rano podała na swojej stronie wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego przeliczone z 95,9 proc. obwodowych komisji wyborczych w Polsce. Według nich komitety otrzymały: PiS - 46,01 proc. głosów, Koalicja Europejska - 37,87 proc.
Zobacz wideo

Według danych opublikowanych przez PKW komitety otrzymały: PiS - 46,01 proc. głosów, Koalicja Europejska - 37,87 proc., Wiosna - 6,02 proc., Konfederacja - 4,55 proc., Kukiz'15 - 3,71 proc., Lewica Razem - 1,23 proc.

Wyniki te oznaczają, że mandaty w Parlamencie Europejskim uzyskają tylko trzy komitety - PiS, Koalicja Europejska i Wiosna.

Czytaj też: Ipsos: Na PiS głosowały małe miasta i wieś; duże i średnie miasta - na KE>>>

Wyniki pochodzą z 95,09 proc. obwodowych komisji wyborczych.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (8)
Wyniki wyborów do Europarlamentu. PKW: PiS powiększa przewagę. Konfederacja pod kreską
Zaloguj się
 • realizmforte2

  Oceniono 4 razy 2

  Jaka to wygrana PiS ?? Przy tak wściekłej agitce TVP dosłownie " publicznej ", z kasy państwowej i KK dla PiS ?Konfederacja zgarnęła ekstremę pisowską. To efekty państwowego i kościelnego urabiania ciemnej masy. Afery pedofilne nie pomogły. Boskość kleru na wsiach jest niepodważalna.
  Od kilku lat mieszkam na wsi. Księża w kościołach bardziej lub mniej zakamuflowanie głosili, że chrześcijanie nie głosują na niechrześcijan, a opozycja to oczywiście ateiści, lesbijki, geje i feministki.
  Polska wieś jest zakuta do kwadratu. Tam mentalność ciągle z epoki chłopa pańszczyźnianego.

 • gruppe

  Oceniono 3 razy 1

  dziwolągi do dziwnowa :-)

 • oko2009

  Oceniono 4 razy 0

  "Na PiS głosowały małe miasta i wieś". A więc tam, gdzie ludzie są zacofani, żyją wyłącznie z 500 plus, gorzej wykształceni i dociera wyłącznie telewizja reżymowa. Czy to nie paradoks, że głupi będzie rządził mądrzejszym?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX