Czy Grzegorz Schetyna nie wierzy w wygrane wybory? Karolina Lewicka przepytuje Marcina Kierwińskiego

Marcin Kierwiński, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Warszawie, mówił w TOK FM o strategii opozycji na kampanię przed jesiennymi wyborami do parlamentu.
Zobacz wideo

- Wybory parlamentarne są wyborami, w których opozycja może, powinna i musi zwyciężyć. Grzegorz Schetyna wierzy w zwycięstwo i dlatego od samego początku mówi, żeby powtórzyć formułę Koalicji Europejskiej - mówił Marcin Kierwiński. Przyznał, że PO czeka teraz na decyzję PSL czy SLD w sprawie przystąpienia do koalicji, co nie przeszkadza jej w tworzeniu własnego sztabu. - Nie będziemy czekać z założonymi rękami i nie przygotowywać się do tej kampanii. Wyborcy by nam tego nie wybaczyli - mówił.

Prowadząca Poranek TOK FM Karolina Lewicka zapytało go jednak, czy nie jest tak, że Grzegorz Schetyna tak naprawdę nie wierzy w zwycięstwo opozycji w wyborach parlamentarnych. I w związku z tym będzie się starał obsadzić na listach wyborczych na najlepszych miejscach jak najwięcej ludzi Platformy Obywatelskiej - by nie powtórzyć sytuacji z wyborów europejskich, kiedy ferment w szeregach partii wywołało m.in. oddanie "biorących" miejsc politykom związanym z SLD. 

Co na to Marcin Kierwiński? Posłuchaj:

DOSTĘP PREMIUM