PiS i... długo nic. Nowy sondaż i bardzo duża przewaga partii Jarosława Kaczyńskiego nad resztą stawki

Gdyby wybory odbyły się w najbliższym czasie, 44 proc. respondentów zagłosowałoby na listę PiS, na listę Koalicji Obywatelskiej - 27 proc., a na blok Lewicy - 11 proc; do Sejmu dostałaby się także Konfederacja z 5 proc. głosów - wynika z wtorkowego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.
Zobacz wideo

Jak wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, na listę wyborczą PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia zagłosowałoby o dwa punkty procentowe więcej badanych niż w podobnym badaniu przeprowadzonym 15 lipca. Na listę Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni) w najnowszym badaniu wskazało 27 procent badanych - tyle samo co w lipcu.

Trzecie miejsc przypadło w sondażu blokowi Lewica (SLD, Wiosna, Razem), który cieszy się poparciem 11 procent pytanych. Według badania do Sejmu dostałaby się również Konfederacja (KORWiN, Ruch Narodowy), którą wskazało 5 procent ankietowanych.

Poza Sejmem znalazłaby się wspólna lista PSL i Kukiz'15, którą wskazało 4 procent respondentów, a także Bezpartyjni Samorządowcy z poparciem na poziomie 1 proc. Wyznaczony ordynacją próg wyborczy dla partii politycznych wynosi 5 procent, a dla koalicji - 8 procent.

Kantar podaje, że odpowiedź "nie wiem, trudno powiedzieć, jeszcze nie zdecydowałem" wybrało 5 proc. respondentów, a 3 proc. odmówiło odpowiedzi.

Sondaż telefoniczny Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany w dniach 12-13 sierpnia 2019 r. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wynosiła 1003 osoby.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
PiS a potem długo nic. Nowy sondaż i jeszcze większa przewaga partii Jarosława Kaczyńskiego nad opozycją
Zaloguj się
 • mgrstepien

  Oceniono 5 razy 3

  Miliardy z VAT albo pójdą do Polskich dzieci, albo do złodziei. Taki to wybór.
  Wojciech Mendelejew, Grzegorz "zlikwidujemy CBA" Schetyna i ta baba od dinozaurów po prostu nie nadają się do rządzenia. Tyle w temacie.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 5 razy 1

  NBP dkonujac szeregu zakupow rezerw zlota zaroobil na czysto 4 mld pln. Dezyzja obsmiana przez wszystkich ekspertow glownych portali ekonomicznych. Przyjmijcie wreszcie do wiadomosci dla nas pisiorow dla ludzi dla ktorych empiria ma znaczenie nadrzedne najwazniejsza jesat funkcja celu, a celem jest przetrwanie polskosci do konca wieku, glosy ekspertow traktowac bedziemy jedynie jako prywatna publicystyke jednostek do ktorych mamy mocnp ograniczone zaufanie.

 • eski57

  Oceniono 4 razy -4

  - trzeba ludziom uświadamiać , że TO co PiS dał NIE zobowiązuje do głosowania na NICH , bo są to środki wypracowane przez całe społeczeństwo – również dzięki dobrej koniunkturze światowej ! Może skuteczniejszym być zagłosowanie na Nowe Partie - KOALICJE , ze względu na posiadane kadry o wyższym poziomie kwalifikacji , które zdołają w gorszych warunkach zewnętrznych , utrzymać gospodarkę na poziomie gwarantującym Dalsze świadczenia !
  - Partia PiS , jest b. blisko związana z Kościołem , dzięki któremu i o. Rydzykowi wygrała poprzednie wybory (bez ciebie ojcze nie byłoby tego zwycięstwa) ! Ich wyborcy – wiadomych regionów , to ludzie uczestniczący w bieżącym życiu swoich parafii , niemal wielbiący duchownych , również wspierają tych polityków , o których proboszcz z ambony dobrze mówi – często zachęca do glosowania ! Jak dalece wierni są przywiązani do duchownych niech posłużą przykłady wypędzenia dzieci z domu , że zgłosiły gwałt księdza , bywają wypędzenia ujawniających się homo .. Ta ufność do duchownych przenoszona jest NA polityków prawicy – ksiądz powie , że są warci by na nich głosować , to będą glosować …, jakieś „plotki” nie docierają ! - Gdyby PiS skłócił się wyraźnie z KK , traci na znaczeniu i przegrywa !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX