Szyld SLD, ale logo "Lewica". Czarzasty dogadał się z Biedroniem i Zandbergiem

Dopóki sąd nie zarejestruje zmiany skrótu "SLD" na "Lewica" ugrupowania lewicowe idą do wyborów pod nazwą Komitet Wyborczy SLD, ale ze znakiem graficznym "Lewica", który został zarejestrowany - poinformowali na czwartkowej konferencji prasowej liderzy SLD, Razem i Wiosny.
Zobacz wideo

Liderzy SLD, Wiosny i Lewicy Razem zwołali w czwartek konferencję prasową w sprawie nazwy, z jaką idą do wyborów. Poinformowali, że do momentu aż sąd nie zarejestruje zmiany skrótu w rejestrze partii politycznych z "SLD" na "Lewica", komitet wyborczy będzie występował pod nazwą KW SLD, ale z logotypem "Lewica" na fioletowo-różowo-czerwonym tle.

- Jest to komitet wyborczy partii politycznej, oficjalnie nazywającej się Komitetem Wyborczym Sojuszu Lewicy Demokratycznej, ze znakiem logotypowym Lewica - powiedziała rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska.

Lider SLD Włodzimierz Czarzasty dodał, że "od strony prawnej nic się nie zmienia - wehikułem organizacyjnym i strukturalnym będzie SLD". - Logo jest, a na zmianę nazwy czekamy na decyzję sądu - powiedział. Dodał, że jeśli tylko sąd wpisze do rejestru zmianę skrótu z "SLD" na "Lewica", komitet dokona odpowiedniego uzupełnienia dokumentów w PKW.

Lider Lewicy Razem Adrian Zandberg dodał, że organy statutowe wszystkich trzech organizacji zaakceptowały to rozwiązanie, że komitet lewicowy "startuje w tej formie prawnej, z zarejestrowanym tym znakiem, który jest oficjalnym znakiem naszego komitetu". Dopytywany przyznał, że w Razem odbyło się referendum w sprawie akceptacji m.in. posługiwania się na razie nazwą Komitet Wyborczy SLD i dwie trzecie uczestników poparło referendum to rozwiązanie.

- Jeżeli sąd wpisze to o czym marzymy, to na listach wyborczych będzie Komitet Wyborczy Lewica, z tym znakiem (logo "Lewica" - PAP). Jeśli sąd nie zdąży, bo w sumie to jest trudna decyzja, wpisanie skrótu nazwy do rejestru, to w tym momencie z naszych marzeń zostanie logo, które jest zarejestrowane, a komitet będzie się nazywał KW SLD - powiedział Czarzasty.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

TOK FM PREMIUM