Napieralski krytykuje Wiosnę i Razem za układ z SLD. "Czarzasty będzie ich tłamsił"

Jeżeli Włodzimierz Czarzasty gra na to, żeby wchłonąć Razem i Wiosnę, to jest dla niego bardzo niebezpieczne, zakiwa się. Wyborcy tego nie zrozumieją - przekonywał w TOK FM Grzegorz Napieralski, senator KO, a w przeszłości kandydat SLD na prezydenta.
Zobacz wideo

Dopóki sąd nie zarejestruje zmiany skrótu "SLD" na "Lewica" ugrupowania lewicowe idą do wyborów pod nazwą Komitet Wyborczy SLD, ale ze znakiem graficznym "Lewica", który został zarejestrowany - poinformowali na czwartkowej konferencji prasowej liderzy SLD, Razem i Wiosny.

Zdaniem senatora KO i byłego kandydata SLD na prezydenta Grzegorza Napieralskiego takie porozumienie to błąd, bo Wiosna i Razem tracą "swoją podmiotowość i tożsamość". - Platforma ma obok siebie Barbarę Nowacką i Katarzynę Lubnauer oraz ich współpracowników. Jarosław Kaczyński także dba o wyrazistość liderów innych partii ze Zjednoczonej Prawicy i ich nie tłamsi. A patrząc na te ruchy na lewicy, to mam wrażenie, że Włodzimierz Czarzasty będzie tak robił  – przekonywał Napieralski, który jesienią wystartuje w wyborach do Sejmu na Pomorzu Zachodnim.  

Zdaniem senatora, jeżeli szef SLD ma plan wchłonięcia Wiosny i Razem, to jest to dla niego bardzo niebezpieczna strategia. - W końcu sam się zakiwa. Może w środowisku swojej partii zostanie uznany za zwycięzcę, ale dla wyborców nie będą to czyste sprawy. Różnice między Razem, Wiosną a SLD są olbrzymie. Wyborcy mogą tego nie zrozumieć. To spycha SLD do narożnika i na przegrane wybory – ocenił Grzegorz Napieralski.

Jednocześnie chwalił pomysł wspólnej listy opozycji w wyborach do Senatu. - Wierzę w mądrość liderek i liderów politycznych, że uda się stworzyć wspólną listę opozycji do Senatu - mówił Napieralski. Jego zdaniem tylko tak można pokonać PiS. - Te wybory są absolutnie inne od sejmowych, jednomandatowe. Z tego punktu widzenia, jeżeli będzie jeden kandydat opozycji w okręgu, to wtedy jest szansa pokonać PiS i mieć nawet pięćdziesięciu paru senatorów - ocenił były polityk SLD.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

TOK FM PREMIUM