PiS uderza w PO za wpisy z Kaczyńskim i Dudą. Sasin: Fundujecie Polakom kampanię "fake newsów"

Opozycja funduje Polakom kampanię, która ma być kampanią "fake newsów" - ocenił w sobotę wicepremier Jacek Sasin. Zaapelował do liderów PO, m.in. szefa partii Grzegorza Schetyny, aby zakończyli "haniebną praktykę uderzania w Polaków fałszywymi informacjami".
Zobacz wideo

15 sierpnia, w dniu Święta Wojska Polskiego, politycy Platformy Obywatelskiej, Michał Szczerba i Cezary Tomczyk, udostępnili takie same zdjęcia.

Tomczyk (skasował tweeta) dopisał do niego "Polska w 2019 roku na jednym zdjęciu", z kolei Szczerba dorzucił "Precedencja się nie przyjęła". Chodzi o zdjęcie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego podczas składania wieńców - polityk stał wówczas pierwszy, przed prezydentem Andrzejem Dudą (stąd docinki Szczerby o precedencji). Jednak okazało się, że to zdjęcie z 2018 roku z uroczystości odsłonięcia tablicy poświęconej Lechowi Kaczyńskiemu w Sejmie

Właśnie do tych wpisów odnosili się na  konferencji prasowej w siedzibie PiS, wicepremier Jacek Sasin i zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel. 

- Opozycja funduje nam - ale przede wszystkim Polakom - kampanię, która ma być kampanią fake newsów, fałszywych informacji, dyskusji o faktach, które nie miały miejsca, które wykrzywiają rzeczywistość - podkreślił wicepremier.

Politycy PiS pokazywali przykłady różnych - jak to określali - "fake newsów" rozpowszechnianych w mediach społecznościowych przez polityków PO i osoby związane z opozycją.

Sasin ocenił, że "fake newsy" miały odwracać uwagę Polaków od dyskusji nad programami i pomysłami polityków, a także spowodować, "że nie będziemy rozmawiać o tym, co ważne, o tym, co może wpływać na rzeczywistość". - Zamiast tego w kampanii zarzuca się konkurentom politycznym wypowiedzi, poglądy, których oni nie mają. To nie jest dobra droga - ocenił Sasin

Zaapelował do liderów PO - a szczególnie do szefa Platformy Grzegorza Schetyny - aby "zakończył haniebną praktykę uderzania w Polaków fałszywymi informacjami".

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM