Lewica zaprezentowała liderów list. Jest Zandberg, Śmiszek, Czarzasty, ale też Marek Dyduch, Andrzej Rozenek i były prezes TVP

- Ludzie, którzy wierzą w Polskę demokratyczną, postępową, nowoczesną, Polskę równych szans mają w końcu wybór - mówił Robert Biedroń podczas prezentacji wyborczych "jedynek" Lewicy.
Zobacz wideo

Robert Biedroń powiedział przed prezentacją "jedynek", że lewica przezwyciężyła wszystkie problemy i udało się zjednoczyć "trzy pokolenia" lewicy. - To historyczny moment. Na ten moment ludzie czekali wiele lat - powiedział szef sztabu wyborczego Lewicy. 

- Zaczynamy naszą podróż do Sejmu. Lewica wygrywa wybory, gdy idzie zjednoczona, przegrywa, gdy jest podzielona. Z dumą jako szef sztabu mogą zaprezentować wielopokoleniową drużynę - podkreślił Robert Biedroń. 

"Jedynkami" wywodzącymi się z SLD będą: w Sosnowcu Włodzimierz Czarzasty, w Legnicy Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, w Wałbrzychu - Marek Dyduch, w Toruniu - Robert Kwiatkowski, w Płocku - Arkadiusz Iwaniak, w "obwarzanku" warszawskim - Andrzej Rozenek, w Gdyni - Joanna Senyszyn, w Kielcach - Andrzej Szejna, a w Szczecinie - Dariusz Wieczorek.

Politykami partii Razem, którzy będą otwierać listy lewicowego porozumienia, są: w Sieradzu Paulina Matysiak, w Siedlcach Dorota Olko, w Opolu Marcelina Zawisza, w Koninie Paulina Nowak, w Katowicach Maciej Konieczny, a w Warszawie Adrian Zandberg. 

Spośród polityków Wiosny Roberta Biedronia pierwsze miejsca przypadły: we Wrocławiu Krzysztofowi Krzysztof Śmiszkowi, w Chełmie Monice Pawłowskiej, w Bydgoszczy Krzysztofowi Gawkowskiemu, Maciejowi Gduli w Krakowie, Jakubowi Bocheńskiemu w Nowym Sączu, Łukaszowi Rydzykowi w Krośnie, Beacie Maciejewskiej w Gdańsku, Maciejowi Kopciowi w Rybniku, w Elblągu Monice Falej, a w Gliwicach Wandzie Nowickiej. 

TOK FM PREMIUM