PiS będzie mógł rządzić samodzielnie. Opozycja z bardzo dużą stratą [SONDAŻ]

Sondaż opublikowany w "Polsce The Times" daje Prawu i Sprawiedliwości 45 proc. poparcia. Druga w zestawieniu jest Koalicja Obywatelska z 30 proc.
Zobacz wideo

45 proc. poparcia oznacza, że po jesiennych wyborach w nowym Sejmie zasiadłoby 246 posłów Zjednoczonej Prawicy. A to daje samodzielną większość.

Według sondażu przeprowadzonego dla Polska Press Grupy wynika, że KO może liczyć na 30 proc. poparcia, a to daje 155 mandatów.  Gdyby wybory odbyły się dziś, to trzecie miejsce zająłby Sojusz Lewicy Demokratycznej, który wspiera Wiosna i Razem. Lewica może liczyć na  11 proc. poparcia, co przełożyłoby się na 45 mandatów.

W Sejmie znaleźliby się jeszcze ludowcy, którzy do wyborów idą z Kukiz'15. Koalicja Polska może liczyć na 6 proc. i 13 mandatów w nowym Sejmie. 

Sondaż pokazuje, że bez szans na miejsca w Sejmie są: Konfederacja Wolność i Niepodległość (4 proc. poparcia), Koalicja Bezpartyjni Samorządowcy (2,5 proc.) oraz Skuteczni Piotra Liroya-Marca (1 proc.).

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października. 

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (11)
Wybory. PiS będzie mógł rządzić samodzielnie [SODNAŻ]
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 8 razy 6

  To w zasadzie Sejm jest nam zbędny. Skoro będą przegłosowywać to, co zwykły poseł nakaże, to niech on po prostu podejmuje decyzje samodzielnie. Chyba ze chodzi tylko o to, żeby miał na kogo zrzucać odpowiedzialność.

 • wiejski.empedokles

  Oceniono 5 razy 5

  Absolutnie mnie to nie dziwi. Opozycja nie robi NIC. Ci, którzy nie głosują, nie mają zamiaru zagłosować- w tej grupie do przekonania jest wg mnie najwyżej 10 proc, które i tak chyba poszłoby do urny, tylko wtedy gdyby ktoś obiecał, że sąsiadowi zabiorą. Reszta rzuca komunałem "mnie polityka nie dotyczy/ nie interesuje/nie znam się/ zarobiony jestem". Niech mi ktoś wytłumaczy jak rozmawiać z człowiekiem, który przyjął takie stanowisko. W tym kraju około 40 proc dorosłych obywateli uważa, że są płatnikami VAT-u (60 proc! uważa, że ten podatek ich nie dotyczy). KAŻDA dziedzina jest pełna niedouczonych cwaniaków, którzy tylko gryzą stołki. Co zrobić, żeby uzupełnić wyrwę w kształceniu obywatelskim, wyrwę na dwa, trzy pokolenia, bo nie głosują wszystkie grupy wiekowe? Ja mam to robić? Kaczyński odkrył brutalną prawdę- jesteśmy w swojej masie cholernie ciemnym i złośliwym narodem, któremu można wmówić wszystko- przecież w tym kraju miliony ludzi uważają, że jak się pomodlą o deszcz to on spadnie.

 • maciej.sowinski1947

  Oceniono 1 raz 1

  To sie PSL przeliczylo bo oni liczyli ze PiS nie osiagnie 50% w sejmie i Kukiz z PSLem beda koalicjantami PiSu.

 • muzoman

  Oceniono 1 raz 1

  Kukiz wisi na jednym paluszku i dynda tylko.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 7 razy -5

  Polityka to gra interesow i gra sil, Stale 30% jest zainteresowane utrzymaniem status quo bezwglednego neoliberalnego wyzysku, PIs pozosyalo odwolac sie do pozostalej czesci spoleczenstwa. Najzabawniejsze sa te teksty przekupywaniu ludzi, ktorzy przez lata utrzymuja sie z zebrow poprzez roznego rodzaju fundacje i od lat nie maja nic przeciw brukselskiej zebraninie i kompletnie sprzecznymi z neoliberalizmem doplatom unijnym. PIS powinien wygrac w cztery lata dokonali prawie niemozliwego przelamali polskie fatum wiecznej bidy, nie popelnili wielkich bledow zrozumieli gdzie szukac elektoratu wykluczonego za poprzedniego systemu, maja wreszcie silny osrodek propagandowy dsjacy ochrone dzialniom rzadu.
  Wbrew wrogiemu elektoratowi wygraja i co ciekawe ten wrogi elektorat rowniez jest beneficjentem przemian uruchomienie popytu i im daje wieksze mozliwosci zarabiania i rozwoju, sadze ze z czasem temperatura sporu bedzie opadac i prawica stanie sie rownoprawnym osrodkiem politycznym jak postpeerel.

 • irenevonbrick

  Oceniono 9 razy -7

  Pis Będzie miał 54 % głosów,u nas w zakładzie ci co nie chodzili pójdą do wyborów i głos na PIS.A co my mamy po rządach lewaków.Co?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX